נובמבר 28, 2018

עיצוב חדר הילדים הוא אתגר גדול מאוד, אך גם הזדמנות ייחודית. חדר הילד הוא שלוחה של העולם הפנימי והמיוחד שלו; החדר צריך לאפשר לילד להביע את עצמו ולהביא את האישיות שלו לידי ביטוי. בתהליך זה של עיצוב חדר ניתן לעשות שימוש בחומרי גלם שונים ובאביזרים מסוג זה או אחר, אך חומר הגלם האהוב והמוצלח ביותר הוא העץ. כאשר בוחרים ברהיטים העשויים עץ איכותי המעובד היטב, ניתן ליצור חדר ילדים ברמת גימור מעולה, ואפשר לשלב גם אביזרים משלימים מעץ.  על עיצוב החדר באמצעות ריהוט מעץ – במאמר הבא.

 

ריהוט בסיס

את ריהוט חדר הילדים חשב מאוד לבחור בהתאם לגילו של הילד. כאשר מדובר בריהוט לתינוקות, אין כמובן צורך עדיין “להעמיס” על החדר, ובדרך כלל מספיק לבחור במיטת תינוק, בשידה ובארון. אך כאשר הילד גדל, והצרכים שלו גדלים בהתאמה, נדרש תכנון מחדש של חדר הילדים. כשמגיע השלב הזה מומלץ לבחור לחדר הילדים רהיטי עץ איכותיים, ורצוי שהחדר יכלול לפחות את רהיטי הבסיס הבאים:

1) ארון בגדים: זהו כמובן אחד הרהיטים הבסיסים ביותר בחדר הילדים, וכאשר בוחרים אותו יש לשים לב לכל הפרטים הקטנים. כאשר מגיעים לחנות מומלץ לתת לילד להתנסות ולראות שאכן הסידור הפנימי של הארון מתאים לו ושהוא מאפשר לו גישה נוחה לכל הפריטים הנדרשים. מלבד זאת, חשוב לבחון היטב את רמת הגימור; יש לבדוק כיצד המגירות נפתחות ונסגרות – האם ישנה סגירה רכה ונוחה או שמה המגירות “יושבות” על מסילות חורקות. לעיתים נדמה כי מדובר בפרטים קטנים, אך לרמת הגימור השפעה רבה על שביעות הרצון מארון הבגדים לאורך זמן, והיא גם מעידה על טיבו ועל עמידותו.

2) מיטה: כאשר מתכננים חדרי שינה לילדים, זהו כמובן אחד הרהיטים החשובים ביותר. כאן גם טמונה הזדמנות מופלאה להפוך את השינה לאטרקטיבית, במיוחד כשמדובר בילדים קטנים. ניתן לבחור למשל מיטת מכונית שבזכותה ההכנה לשינה תהיה חוויה מהנה ויוצאת דופן, וייתכן שגם תקל על ההורים בשעת ההשכבה.

3) פינת עבודה: כאמור, שולחן כתיבה וכיסא מתאים אינם בהכרח דרושים לכל הילדים, אך כאשר הילד עולה לכיתה א’, אין מנוס מהרכבה של פינת עבודה ראויה. כדי שפינת העבודה תהיה נוחה, חשוב לבחור ברהיטי עץ איכותיים ונעימים למגע. לא מומלץ להתפשר על האיכות במקרה זה כי אז תוך שנה-שנתיים יהיה צורך להחליף מחדש את כל פינת העבודה.

 

אביזרים משלימים

העץ הוא חומר חם וטבעי, ועל כן הוא משתלב היטב גם כאשר יש צורך באבזור משלים לחדר. גם כאן, חשוב להתחשב בגילו של הילד ובצרכיו, ולשלב אותו בתהליך העיצוב של חדרו. ילד גדול יחסית, שנחוץ לו מקום אחסון לספרים ניתן להתקין עבורו מדפים, או, אם הוא מעדיף לבחור ספרייה מתאימה. בעץ ניתן לעשות שימוש גם כאלמנט דקורטיבי – אפשר לשלב קולב בגדים בעל עיצוב מעניין, להשתמש בגזע עץ גולמי בתור שרפרף, ואם מדובר בילד קטן ניתן גם לתלות נדנדה מעץ מן התקרה. בסופו של דבר – את העיצוב יש להתאים לגבול התקציב, אך בעזרת מעט דמיון ויצירתיות ניתן ליצור עבור הילד את חדר החלומות שלו.

20.50.1305.00-dynamic-bolmeli-alt-karyola-90x190-cm-636108320850575957