אפריל 27, 2015

בזכות החדשנות בתחום העיצוב והייצור של הרהיטים, חדרי הילדים יכולים להפוך כל פנטזיה של הילד למציאות ממשית. יחד עם זאת, המומחים סבורים כי יותר חשוב מבחירת העיצוב של החדר, להתמקד על בחירת הקונספט הכללי, תוך כדי ווידוא כי החדר מותאם לגילו של הילד ומשרת את כל צרכיו. לשם כך, על החדר לתמוך בכל שלבי ההתפתחות ובצרכים הייחודיים לשלב זה וגם לשקף את תפיסת עולמו. חדר שהקונספט שלו מותאם נכון ואשר נבחר יחד עם הילד יעודד פיתוח אישיות ,ייחודית וטעם אישי. רוב הרהיטים החדשים אשר מיועדים לחדרי הילדים בנויים בצורה מודולארית על מנת לאפשר שינויים מבלי להחליף את כל הריהוט בחדר. כמו כן, הריהוט של חדרי הילדים מיוצר היום ממגוון חומרים שונים, כך שרמת הגימור שלו יכולה להיבחר על פי התקציב שעומד לרשותכם.

האלמנטים החשובים

אחד הדברים החשובים שיש לעשות בעת בחירת הקונספט של חדר הילדים, הוא לבדוק כי הקונספט מאפשר ניצול מרבי של החלל הנתון. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לסיפוק המענה לכל הפונקציות שעל החדר לענות עליהן ותוך כדי לא לשכוח גם את החשיבות של האיזון הנכון בין מרחבי המחייה השונים בחדר, כמו זה המוקדש לשינה, ללימודים, למשחקים ולאירוח חברים. בנוסף לכך, בעת תכנון החדר ובחירת הקונספט מאוד חשוב לקחת בחשבון את צרכיו הייחודיים, תכונותיו האישיות ורצונותיו של הילד ולשם כך, כדאי להכין מראש רשימה מסודרת של כל המרכיבים שעל החדר להכיל. תוך כדי בניית הרשימה הזו כדאי להקדיש מחשבה להבנת כמות הציוד שיהיה בחדר, מכיוון שזה ישפיע על סוג הרהיטים שאמורים לספק את תנאי האחסון האופטימאליים. כדאי גם להכיר את שתי האסכולות השולטות בפיתוח הקונספטים של עיצוב חדרי הילדים: האחת דוגלת ביצירת סביבה הרמונית ורגועה שמכתיבה בחירת ריהוט בעל קונספט עיצובי מוביל. האסכולה השנייה דוגלת ביצירת חדרים שהעיצוב שלהם מושג משילוב בין הפריטים והאביזרים בסגנונות שונים שיחד יוצרים אווירה הרמונית נעימה. נגישות ונוחות הם אלמנטים משותפים לשתי האסכולות.

דוגמאות לקונספטים

ישנם מגוון קונספטים לעיצוב חדרי הילדים, הראשון הוא הקונספט הירוק שמכתיב בחירה בריהוט שעשוי מ-100% עץ טבעי ואביזרים נוספים שעשויים מחומרים ממוחזרים. הקונספט השני הוא קונספט העולם הקסום שיכול להיות בנושא יער הפיות, מרוץ המכוניות, עליסה בארץ הפלאות, עולם האוקיינוס או באחד מנושאי הספורט. כמו כן, קיים גם קונספט משחקים על פיו החדר יהיה מעוצב כמו אולם המשחקים שבו כל האביזרים והרהיטים הם מודולאריים והופכים למשהו אחר ברגע שרוצים.

Black-Pirate-Slider2