ינואר 11, 2019

תאומים הם הרבה מעבר לאחים; הם גדלים אחד לצד השני מגיל אפס, חווים ביחד את העולם, ולעיתים הקשר ביניהם עשוי להיות הדוק וקרוב במיוחד. במקרים רבים, במיוחד התאומים עדיין פעוטות או ילדים קטנים, הם גם יעדיפו לגור ביחד באותו החדר. אך כידוע – גם כאשר מדובר בתאומים, אין משמעות הדבר שיש להם בהכרח אותה האישיות; לכל אחד מהם אופי משלו, תכונות ייחודיות משלו וטעם משלו. במקרים אלו תכנון חדר תאומים משותף עשוי להיות אתגר אמיתי. אז איך עושים את זה? על כך במאמר הבא.

 

התאמה לגילו של הילד

ראשית, את חדר התאומים, כמו כל חדר ילדים אחר, יש להתאים לגילם של הילדים. כאשר מדובר בתינוקות, העיצוב הוא בעיקר החלטה שההורים מבצעים, בהתאם לטעמם האישי. אם מדובר בתאומים לא זהים, בן ובת, מומלץ לבחור בצבעים ניטרליים ושמחים, שאינם בהכרח משויכים (לפחות בתפישה שלנו) למין זה או אחר. כאשר התינוקות גדלים ויש צורך לתכנן חדרי ילדים לגיל מבוגר יותר, ניתן לבחור בצבעים אחרים בהתאם להעדפותיהם של הילדים.

מתייעצים עם הילדים

כאמור, כאשר מדובר בתינוקות, ההורים יתכננו חדרי ילדים לפי ראות עיניהם. אך כאשר הפעוטות כבר גדלו, זה הזמן לערב גם אותם בתכנון החדר ובבחירת העיצוב הרצוי עבורו. השלב שבו נדרש בדרך כלל שינוי בארגון החדר, הוא השלב שבו הילדים עוברים לישון במיטות רגילות. במקרה זה, אפשר להתייעץ עם הילדים, לבקר איתם בחנויות ולבחן את הדגמים השונים. בתהליך זה חשוב גם להתחשב במגבלות של שטח החדר, בתקציב ובהעדפה אישית – האם יש מקום בחדר לשתי מיטות? האם מיטת קומותיים תהיה נוחה לשני הילדים? האם יש רהיטים שיכולים להמשיך ולשמש את הילדים או שמא יש צורך להחליף את הריהוט כולו? מומלץ לשקול היטב סוגיות אלו, ולהגיע לחנות כשאתם מוכנים ומצוידים במידות המתאימות של החדר.

 

הולכים על בטוח

לעיתים קרובות, ירצו ההורים “ללכת על בטוח”. ייתכן כי התקציב מוגבל וייתכן כי לכל ילד ההעדפה שלו וקיים קושי לבחון סגנון עיצובי אחיד. במקרים אלו, מומלץ לבחור בעיצוב קלאסי בקווים נקיים ובצבעים כגון לבן או צבע עץ טבעי. כך, הרהיטים יוכלו לשמש את הילדים גם לאחר שיתבגרו קצת, ולא יהיה צורך להחליף אותם שוב בעוד כמה שנים. אם בעת תכנון חדרי ילדים מחליטים על אסטרטגיה זו, מומלץ כמובן לבחור ברהיטים מחומרי גלם איכותיים שיחזיקו מעמד שנים רבות.

 

קצת כיף

תכנון חדרי ילדים נראה אולי להורים כעוד מטלה שיש להשלים, אך לילדים זה כיף אמיתי, ומומלץ שלא לשכוח את זה. בסופו של דבר, החדר אמור לאפשר לילד להביע את עולמו הפנימי, ולהיות גם שטח המשחק שלו. לכן, רצוי להכניס קצת טאץ’ שובב, לבחור מיטת קומתיים ולהתאים לה מצעים איכותיים או לבחור במיטת מכונית שתהפוך את החדר למגרש משחקים מהנה. כדאי גם לתת אפשרות לכל ילד ליצור פינה משלו, שאותה הוא יוכל לעצב כרצונו. בשורה התחתונה חשוב ליהנות וגם לזכור – זו עשויה להיות הזדמנות להורים להכיר מחדש את הילדים שלהם ולקבל הצצה לעולם הפנימי שלהם.

20.54.1303.00_1