נובמבר 8, 2018

סיומה של עונת הקיץ ותחילתה של עונת החורף מזמנת הנאות רבות ופינוקים קטנים שכולנו מחכים להם. שוקו חם, התכרבלות מתחת לשמיכה רכה, והתכנסות משפחתית במרחב הביתי כשבחוץ יורד גשם שוטף… אך כדי שהשהות בבית תהיה נעימה, חשוב להקדיש תשומת לב לסביבה הביתית. גם חדר הילדים מחייב התייחסות מיוחדת, ויש להתאים אותו לעונה הקרה, במיוחד בבית שבו ישנם ילדים קטנים המשחקים על רצפת חדרם. לקראת בואה של העונה הקרה, זה בדיוק הזמן לחדש את חדר הילדים ולבחור עבורו שטיח מחמם ונעים.

.

העונה קרה, החדר מתחמם…

כאשר המעלות מתחילות לרדת, זה בדיוק הזמן לחמם את חדר השינה של הילדים. בחוץ קר וקודר והמטרה של ההורים היא לשמור על אווירה נעימה ככל הניתן, כך שיהיה כיף לשחק בחדר הילדים. גם אם בעונת הקיץ אין בחדר השינה שטיח, בעונת החורף הוא מוסיף לה המון; אם לא ניתן לשחק בחוץ בשל מזג האוויר, הילדים מצויים לרוב בחדרם, ושטיח מאפשר להם להשתולל בחדר ברגליים יחפות, בלי לסבול מקור. לשטיח חדש ניתן גם לצרף פוף שעליו הילדים יוכלו להתרפק ולנוח בסופו של יום ארוך. ניתן גם לחמם את המראה של החדר באמצעות בחירה של וילונות המתאימים לסגנון העיצוב הכללי, ולחדש גם את המצעים ואת השמיכות.

.

הזדמנות לעיצוב מחדש

הבחירה בשטיח חדש עבור חדרי נוער או חדרי ילדים היא הזדמנות מצוינת לחשוב מחדש על עיצובו של החדר. עונת הקיץ מאופיינת לרוב בקלילות רבה, ובתקופה זו מתאימים צבעים עזים ועיצוב התואם את התחושה. לאורך עונת הקיץ את קירות חדר הילדים מעטרים גם ציורים שונים המתארים את חוויות הילדים ובדרך כלל לקראת עונת החורף מגיעה העת לעשות שינוי. לאור חילופי העונות ניתן גם לנצל את ההזדמנות להתאים לסגנון הקיים ועל פי טעמו של הילד שגם גדל בינתיים. על כן, הבחירה בשטיח צריכה להיעשות תוך מחשבה על גילו של הילד ועל הרעיון העיצובי הכללי. בחדר שבו יש מוטיב ימי ושימוש בגווני כחול, ניתן לרענן את המראה באמצעות שטיח הכולל איורי דגים. אפשר גם לבחור בשטיח שמצוירת עליו מפת אוצר, וכך להפוך אותו לחלק מעולם המשחק והדמיון של הילדים. לעומת זאת, כשמדובר בחדרי נוער, נדרש מראה מאופק ואלגנטי יותר, ועל כן כדאי לבחור בשטיח שאגי, או בשטיח בדוגמאות גיאומטריות או בדוגמאות פסים.

.

דגשים חשובים

בחירה בשטיח לחדר הילדים היא אחת המשמעותיות ביותר, מאחר שמדובר בפריט מרכזי בחדר. חשוב לזכור כי מעבר לכל מדובר בפריט פונקציונלי שנועד לשרת את הצרכים של הילדים ועל כן, בבחירת השטיח יש להתייחס למטרה המרכזית שלו. אם מדובר בשטיח לחדר של ילדים קטנים, הרי עיקר תפקידו של השטיח הוא להוות משטח משחק שיהיה נעים לשבת עליו. לכן, מומלץ לחוש את המגע של השטיח ואת המרקם שלו, ולהיווכח אם הוא אכן מתאים למטרתו. מלבד זאת, עבור ילדים קטנים, כדאי שלא לבחור בשטיח בעל שערות ארוכות שבו עלולים להתחבא חלקים קטנים של משחקים או חרוזים. עניין אחרון שיש לשקול בעת בחירת השטיח הוא הגודל שלו ורמת התחזוקה הדרושה, ולפני שבוחרים בשטיח הרצוי יש לוודא שיודעים מהו אופן הטיפול בו וכיצד יש לנקות אותו.

1