נובמבר 21, 2013

כמו כל הורה, סביר להניח שאינכם מעוניינים להחליף את הריהוט בחדר הילדים מדי שנתיים או שלוש, על אף שהילד מתבגר ועם התבגרותו חלה גם מגמה של שינוי בטעמו, ברצונותיו ובדרישותיו מהחדר שבו הוא מתגורר. לפני רכישה של חדרי ילדים חשוב מאד להקפיד על שיקולים אלו ובהתאם לקנות ריהוט שיכול לשמש את הילד לאורך זמן.

כיום ישנה העדפה בולטת מצד ההורים לקנות חדרי ילדים המשלבים ריהוט מודולארי, כלומר ריהוט אשר ניתן לפירוק והרכבה מחדש באופנים שונים. כמו כן חדרים יעילים הם לרוב חדרים אשר מנצלים את מרב השטח של החדר בצורה נכונה אשר יוצרת תחושת מרחב מאווררת, חדרי ילדים מהסוג הזה נחשבים לחדרים מאד מבוקשים.

אם ברצונכם שהילד יהיה מסוגל להקפיד על סדר וארגון ביתר קלות בחדרו שלו, מומלץ לרכוש חדר המציע מגוון רחב של פתרונות אחסון יצירתיים. כו כן ישנם חדרים לילדים מעוצבים המאפשרים להתאים את סוג הריהוט שבחדר ולהחליפו במידת הצורך בהתאם לצרכיו המשתנים של הילד במהלך שלבי התבגרותו.

איזה ריהוט בסיסי יש לשלב בחדר של הילד?

ריהוט בסיסי כשמו כן הוא, עתיד לשמש את הילד למשך תקופה ארוכה כאשר הדבר היחיד שתצטרכו לשנות בחדר יהיה רק התפאורה הכללית שמסביבו. יש צורך לבחור ריהוט איכותי מחומרי גלם עמידים לאורך זמן כדי להימנע מרכישה חוזרת ונשנית מדי מספר שנים. ניתן להפוך שולחן שיועד בתחילה לילד בגיל הרך לשולחן כתיבה על ידי הוספה של הגבבה בצורת שידה אטרקטיבית.

גם את הציפוי לארון ניתן להחליף בהתאם לדרישותיו המשתנות של הילד או הנער לאורך השנים מבלי להחליף את הארון ולרכוש אחד חדש במקומו. המעבר מהגיל הרך לגילאים בוגרים יותר מאלץ להחליף את מיטת המעבר ששימשה את הילד כאשר היה תינוק. מיטת מעבר, במידה והיא כוללת מגירת אחסון, יכולה להיות מוסבת לשידה נמוכה שתשמש כמקום עליו ניתן יהיה להניח חפצים ואביזרים שונים.

עיצוב נכון ויעיל של חדרי ילדים

 לפני רכישה של חדר חדש עבור הילד יש לזכור כי החדר עתיד לשמש את הילד למשך זמן רב, ועל כן יהיה נבון מצידכם לבחור חדר אשר מעוצב בצורה בסיסית וקלאסית, נטולת כל אלמנט עיצובי שניתן לשייכו לתקופה מסוימת של גיל, כגון מיטה הנראית כמו פרפר או מכונית. כאשר אתם בוחרים בעיצוב בסיסי לחדר הילדים, ניתנת לכם האפשרות לעצב את החדר בכוחות עצמכם על ידי הוספת וילונות לדוגמא או שטיח חדש, הוספת תמונה ושאר פריטים אשר יתרמו לשדרוגו והתאמתו של החדר לגילו הנוכחי של הנער או הילד.

Racer-Slider1