יולי 5, 2015

במהלך השלבים השונים של ההתפתחות, צרכיו של הילד משתנים ועל תכולת החדר להתאים לשינויים הללו. חשוב להבין זאת על מנת להתאים את עיצוב החדר על פי גילו של הילד וגם על מנת לדאוג שעיצוב החדר שאתם משקיעים בו את מירב כספכם, ישרת את הילד לאורך כמה שנים לפחות בכדי שלא תצטרכו לעצב אותו מחדש כל שנה או שנתיים. ההבדלים המהותיים בעיצוב חדרי הילדים נובעים משלושת שלבי ההתבגרות העיקריים שהם שלב הינקות, שלב הילדות ושלב גיל ההתבגרות שבו הילד או הילדה הופכים לנער/נערה.

עיצוב חדר תינוקות

בשלב התינוקות, הילד זקוק לסביבה נעימה שמעוצבת בצבעים רכים על מנת לעודד שינה טובה יותר לה הוא זקוק בכדי לגדול ולהתפתח. בחדרו של הפעוט צריכים להיות רהיטים ואביזרים שנועדו על מנת לשמש את ההורים בטיפול בפעוט. בשלב הזה צרכיו הם בעיקר במקום מוגן ונעים שהטמפרטורה שלו נעימה ומאפשרת לו תחושת רגיעה.

Softy-Slider2

עיצוב חדר הילדים

כאשר מדובר על עיצוב חדרי הילדים אשר סיימו את שלב הינקות, כלומר ילדים בגילאי 2 עד 12, הצורך העיקרי שלהם הוא במקום המותאם למשחקים ומוגן בצורה הנכונה על מנת לאפשר גדילה בטיחותית בסביבה מוגנת היטב. בשלב הזה הילד זקוק למיטה נמוכה שלאחריה יש להחליפה במיטת ילדים רגילה, באזור משחקים שבו נמצאים שידות או קופסאות עם הצעצועים של הילד ובאזור שבו הוא יכול לשבת ולצייר או לבצע פעילות יצירתית מסוג אחר. לשם כך, חשוב שיהיה בחדר גם שולחן וכיסא המותאמים לגודלו שבהמשך יוחלפו לפינת הלימוד עם שולחן מחשב וכיסא אורטופדי תואם.

CRacer_155

עיצוב החדר לבני הנוער

לבני הנוער צרכים שונים מאלה של הילדים. הם זקוקים לעמדת מחשב בחדרם ולעמדת אירוח שבה הם יכולים לבלות עם חברים. גם כשמדובר על אזור השינה, בני הנוער צריכים מיטה וחצי או לפעמים אפילו מיטה מתכווננת. באופן כללי, בגיל הזה הדבר החשוב ביותר בחדר הוא עניין הפרטיות וההתאמה לתחומי העניין. כלומר אם הנער חובב ספורט הוא ירצה שיהיו בעיצוב החדר מאפיינים שיוצרים את הסביבה הנכונה ואם מדובר על נערה, חשוב שתהיה בחדר גם מראה עם פינת טיפוח.

Elegant-Slider1

fairy small