אוגוסט 23, 2019

כמו בתחומים רבים אחרים, גם עיצוב חדרי ילדים מושפע מאופנות שונות וממגמות עולמיות. אחד הטרנדים החזקים ביותר היום הוא טרנד הנינג’ה. אין הכוונה בהכרח לאותם לוחמים חמושים הלבושים בשחור, אלא לסגנון המבטא כוח, עוצמה, אקטיביות ועצמאות. כל אלו חשובים לכל ילד וילדה המנסים לבנות את זהותם העצמית ולמצוא את מקומם בעולם. במאמר הבא נציג כמה רעיונות שיתנו לכם השראה ויסייעו לכם ליצור חדר בסגנון נינג’ה – בהתאמה לילד כמובן. 

דינמיות וספורטיביות

בעבר, המילה “נינג’ה” שימשה כדי לתאר את אותם לוחמים יפנים שהועסקו למטרות התנקשות או ריגול. אך כיום, משתמשים במילה הזאת בצורה קצת שונה; המילה נינג’ה יכולה לתאר כל אדם המומחה בתחום כלשהו, אדם שיש לו כישורים יוצאי דופן או עוצמה יוצאת מן הכלל. אצל ילדים, אחת הדרכים להביע את החוזק ואת העוצמה הללו היא דרך ההתחברות לעולם הספורט. עבור ילדים אלו, ניתן ליצור חדר בעל רוח דינמית וספורטיבית ולשם כך ניתן לדוגמה להיעזר בנקודות הבאות:

סולמות טיפוס או קירות טיפוס – כיום, חדרי ילדים מעוצבים רבים כוללים קיר טיפוס או סולמות טיפוס. הללו מאפשרים לילד להפעיל את הגוף שלו ולאתגר את עצמו. חשוב רק לשים לב שאתם מבצעים את ההתקנה באופן בטוח ונעזרים לשם כך באנשי המקצוע המתאימים.

שק אגרוף – פריט זה יכול להיות אידיאלי עבור חדרי נוער, הן כאלמנט עיצובי והן ככלי אמיתי לחיזוק הכושר הגופני. גם אותו יש להתקין באופן בטוח ולוודא כי הנער או הנערה יודעים כיצד להשתמש בו.

מיטת מכונית – מיטה בצורת מכונית מרוץ או מכונית ספורט יכולה להתאים במיוחד עבור חדרי ילדים. הקווים החלקים והאלגנטיים שלה יסייעו ליצור את המראה הדינמי שאתם מחפשים.

תנו מקום לעולמו הפנימי של הילד

עיצוב החדר בסגנון נינג’ה מספק הזדמנות מופלאה לילד להביע את עצמו ולחזק את הביטחון העצמי שלו. הילד משתתף בחוג להגנה עצמית? מצוין! תוכלו להקדיש קיר אחד של החדר לתמונות המתעדות את ההתקדמות שלו, וכך לעודד אותו להישגים נוספים. אפשרות נוספת היא לקחת תלבושת ישנה של החוג להגנה עצמית, למסגר ולתלות על הקיר. לצד דרכי עיצוב אלו, קיימות רבות אחרות, והגבול היחיד הוא גבול הדמיון. אם למשל הילד אוהב לצייר דמויות של הגיבורים האהובים עליו, תוכלו להכין מהן תמונה מרשימה לקיר או אפילו לאפשר לו להכין ציור קיר בחלק אחד של החדר. הנקודה החשובה היא – ליצור עבור הילד את המרחב האישי שלו שבו ירגיש חופשי להיות הוא עצמו. 

העוצמה שבצבע

חדרי ילדים בסגנון נינג’ה אינם חייבים להיות על טהרת השחור, ומומלץ דווקא להשתמש בצבעים עזים וחזקים, ההולמים את הקו העיצובי הזה. אין זה אומר שצריכים לצבוע את הקירות, אלא ניתן בהחלט לשלב פריטי ריהוט בגווני האדום-כחול-שחור. אפשר למשל לבחור שולחן כתיבה באדום-שחור ולתלות על הקיר מדף בצורת ספויילר של מכונית ליצירת מראה אנרגטי. כדי להשלים את הלוק ניתן לבחור במצעים מתאימים בגוון הכחול וליצור ניגודיות צבע מעוררת ומעניינת.

רק זכרו – כאשר אתם בוחרים את הסגנון ואת הצבעים,

שתפו את הילד בתהליך. אחרי הכול – הוא זה שיגור בחדר.

 

נינג'ה