יוני 28, 2018

כל הורה מעוניין ליצור עבור הילד שלו את חדר החלומות שלו. חלומות אלו עשויים להשתנות לעתים תכופות, ועל כן הבחירה בסגנון החדר ובריהוט המתאים אינה בהכרח פשוטה, ויש צורך להשיג איזון עדין בין בקשותיו של הילד לבין רצונותיהם של ההורים. זהו תהליך מורכב, ולעתים עולים רעיונות רבים ובקשות מגוונות, הן מצד ההורים והן מצד הילד. לאחרונה, במסגרת תהליך היצירה של החדר, עולה שאלה בדבר שילובן של כורסאות בעיצוב הקיים. רבים מתלבטים בנוגע להתאמתן של כורסאות לחדר הילדים, ועל כך במאמר הבא.

התאמה לגיל הילד ולצרכיו

יש מי שטוען כי השילוב של כורסאות בחדר הילדים יוצר מראה מבוגר מדי שאינו הולם את גילו של הילד. אלא שבמקרים רבים כורסא עשויה להיות יעילה מאוד ולהשתלב היטב בחדר. אם מדובר למשל בחדר תינוקות, הרי שהכורסא המתאימה עשויה להיות בדיוק הדבר הדרוש להנקה נוחה ונעימה. כורסא מרווחת ונוחה יכולה אף לשמש כפינת קריאה אידיאלית עבור הילד, במיוחד אם ממקמים אותה בנישה הנכונה, ליד הספרייה שבחדר או בסמוך לחלון. מדברים אלו משתמע כי כאשר שוקלים לשלב בחדר הילדים כורסא, יש לבחון האם היא עונה על הצרכים של הילד והאם היא מותאמת לגילו. אם מתברר כי קיים צורך אמיתי בכורסא וכי היא עשויה להשלים את המראה הכללי של החדר, כי אז ניתן להתחיל לאתר את הכורסא המתאימה.

התאמה לעיצוב הכללי

כאשר מעצבים חדרי שינה לילדים ומנסים לאתר את הכורסא המתאימה, חשוב לשים לב לסגנון העיצוב של החדר ולצבעים הדומיננטיים שלו. מי שמעדיף מראה אחיד, ירצה בוודאי לבחור בכורסא שהצבעים שלה ושהבד שלה משתלבים היטב בצבעים של החדר ואינם חורגים באופן משמעותי מטווח הגוונים הקיים. עם זאת, אין בהכרח צורך לבחור בכורסא בעלת צבעים הזהים לגוונים הקיימים, ולעתים הכורסא יכולה דווקא לשמש כמעין נקודת קונטרה שתוסיף צבע ועניין לחדר הילדים. כמו בעת הבחירה של ארון לחדר ילדים, גם בחירת כורסא צריכה להיעשות בחוכמה, ויש לוודא כי הכורסא אכן נוחה לילד, וכי הוא אכן מעוניין בה. אם מדובר בכורסא שנועדה להיות כורסת הנקה, הרי מומלץ כי האמא תשב בכורסא ותיבחן את מידת הנוחות שלה.

שיתוף הילד בעיצוב החדר

ההכרעה בדבר סוגיית הכורסא אינה אפשרית ללא שיתוף הילד בקבלת ההחלטה. גם אם נדמה להורים כי אין בהכרח צורך בכורסא, או אם לדעתם היא יוצרת חדר בעל מראה מבוגר, חשוב לשמוע את דעתו של הילד. בסופו של דבר מי שיצטרך לגור בחדר ולבלות בו חלק גדול מהזמן שלו, הוא הילד, ועל כן יש לשאול לדעתו. בשל כך, מומלץ להגיע עם הילד לחנות, לאפשר לו לבחון את הרהיטים השונים ולנסות לבנות יחד איתו את החדר שעונה על צרכיו ועל הפנטזיות שלו (במידת האפשר). באופן זה גם ניתן להבהיר לילד כי החדר שלו נמצא בתחום האחריות שלו, ועליו לדאוג לרהיטים שנרכשו עבורו ולשמור עליהם.

 

Accessory-Category-Sitting-Group