אפריל 14, 2019

עולם העיצוב והאופנה תמיד היה דינמי, ותמיד ניתן למצוא בו טרנדים חדשים ומלהיבים. אך אליה וקוץ בה – טרנדים הם לרוב עניין חולף ולעיתים קרובות מתברר שהם נמאסים עלינו די מהר. רק מבחן הזמן הוא שקובע מאיזה טרנד אנו נפרדים אחרי תקופה קצרה, ואיזה סגנון נשאר אתנו לטווח הארוך. אחד הקווים העיצוביים שסביר להניח שתמיד יישאר “נכון” הוא עיצוב החדר על טהרת הלבן. התחושה הנקייה והנינוחה שצבע זה מייצר הופכת אותו לסגנון מוביל בכל תקופה, והוא משתלב היטב גם בחדר הסלון וגם בחדר הילדים. אך לעיתים חדר ילדים לבן לגמרי עלול ליצור רושם חיוור מאוד ואפילו רגוע מדי. אז איך בכל זאת מעצבים חדר ילדים על טהרת הלבן? קראו במאמר הבא.

הגוונים הרבים של הצבע הלבן

הצבע הלבן מעורר בנו אסוציאציות רבות ומגוונת, כאשר בדרך כלל יש לו הקשרים חיוביים; כולנו למשל רוצים שיניים לבנות והצבע הלבן מזוהה גם עם צבעה של יונת השלום ומזכיר לנשים רבות את שמלת הכלולות שלהן. אך למעשה, לצבע הלבן גוונים רבים והוא מאפשר לכל אחד למצוא את זה שמתאים לו ביותר. לצד לבן קלאסי ולבן שמנת ניתן לבחור לחדר הילדים גם צבעי לבן חמים יותר הנוטים לכיוון הספקטרום של הצבע הצהוב. ניתן גם לצרף בין הגוונים השונים של הלבן וכך ליצור מראה מעניין או מראה עשיר של שכבות שונות.

מרקמים וטקסטיל

רבים חוששים כי עיצוב חדר ילדים או חדר תינוקות על טהרת הלבן יוביל ליצירתו של חדר חד-גוני וחסר עניין. אך אל דאגה! בחדר ילדים ניתן לשלב אביזרים שונים ומוצרי טקסטיל שיסייעו להוסיף רכיב חשוב נוסף לחדר – מרקמים. כולנו חווים את הסביבה שלנו דרך החושים השונים, אך תינוקות במיוחד שמחים להתנסות בתחושות חדשות ובמרקמים לא מוכרים. לכן, מומלץ כי חדרי ילדים או חדרי תינוקות יכללו גם מוצרי טקסטיל כגון שטיח רך ונעים ווילונות רקומים. כך, גם חדר ילדים על טהרת הלבן יקבל מראה מלא ויהיה נעים יותר לפעוט או לילד.

בחירת הריהוט המתאים

צבעים בהירים מאפשרים להבליט את יופיו של ריהוט איכותי ואת הפרטים הדקים והייחודיים שלו. לכן, כאשר בוחרים בצבע הלבן כצבע העיקרי של חדר הילדים, מומלץ להקפיד על בחירה ברהיטים יפים, בגימור מושלם. מכיוון שהצבע הלבן הוא ניטרלי, אין חובה בהכרח לבחור ברהיטים בגוון לבן; ניתן בהחלט לשלב ריהוט בצבע עץ בהיר, וכך לשבור מעט את הלבן של החדר. אם מדובר בריהוט המיועד לתינוקות, רצוי להימנע מפינות חדות ויש להעדיף קווים עגולים שגם יעודדו את הפעוט לגעת ולחקור את העולם שסביבו.

זריקות עדינות של צבע

לסיום, תזכורת קטנה. גם אם בחרתם בצבע הלבן כאלמנט העיצובי העיקרי, לא צריך להתבייש לשלב נגיעות של צבע פה ושם. ניתן לדוגמה להכניס לחדר פוף צבעוני ולהרכיב לילד פינת הירגעות נעימה, או להוסיף שרשרת של דגלונים בצבעים שונים. חשוב רק לזכור שבחדר לבן כל צבע אחר ימשוך מייד את תשומת ליבו של הילד או של המבקרים בחדר. לכן, שילוב של צבע נוסף צריך להיעשות בחוכמה ובזהירות. אם רוצים לשלב צבע נוסף אך לא מעוניינים שהוא יהפוך להיות שחקן מרכזי בחדר, ניתן לבחור בפריט קישוט או ברהיט שניתן להוציא בקלות מהחדר כאשר תזדקקו לשינוי. כך, הצבע הלבן יאפשר לכם מצד אחד לשמור על עיצוב קלאסי תמיד, ומצד שני יאפשר גיוון ועניין בעת הצורך.

20.54.1302.00