אפריל 30, 2019

 

בין אם מעצבים חדר משותף לבן ובת, בין אם אחד הילדים מעדיף שחדרו יהיה מעוצב בנושא לא מגדרי ובין אם אלו אתם שמעדיפים להימנע מוורוד לבנות וכחול לבנים, יש דרכים רבות לעצב חדרי ילדים באופן ניטרלי.

גם חדרי שינה לילדים שאינם מצביעים על מין הילד באופן גלוי וברור יכולים להיות יפים, מעוצבים להפליא, צבעוניים, פונקציונליים ואינדיבידואליים. ההוכחה טמונה במבחן התוצאה וכדי להגיע לשם בהצלחה, הנה כמה טיפים לעיצוב מופלא.

 

בחירת צבעים ניטרליים

הדרך הקלה ביותר לעצב חדר אשר מבטא את אופיים של הילדים הוא לבחור בצבעים ניטרליים של קירות, ריצוף ורהיטים ועליהם להוסיף. בחירה זו תהיה נכונה גם עבור שני אחים, בן ובת שחולקים חדר משותף. את נגיעות הצבע יוסיפו אביזרים משלימים ומוצרי טקסטיל כמו למשל וילונות, כריות נוי ועוד. כאשר הילדים גדולים מספיק אפשר לתת להם לבחור את המצעים שלהם, את יצירות האמנות שיתלו על הקיר ואת האביזרים שהם מעדיפים לעיצוב החדר. כך החדר יקבל נגיעה אישית וידבר לעולמם הפנימי של הילדים.

יש עולם של אפשרויות צבעוניות שמחכה לכם

מאוד קשה להתנתק מהוורד לבנות והכחול לבנים. אלו הם צבעים מסורתיים שנעשה בהם שימוש רב לאורך השנים. אך חשוב לזכור שבסקלת הצבעים שלנו ישנם עוד המון צבעים יפים כמו למשל צהוב, ירוק, אדום, חום ועוד. תתפלאו לגלות שישנו עולם מגוון של אפשרויות צבע מהן תוכלו לבחור בעת עיצוב חדרי שינה לילדים. לא רק שהוספת צבעים לא מגדריים מוסיפה עניין לחדר, היא יכולה לגרום לכך שהחדר ישרת את הילדים לאורך שלבי התפתחות שונים ואף להתאים גם כשהם מגיעים לגילאי העשרה.

דפוסים והדפסים

דרך נוספת לעצב חדרי ילדים מבלי ליפול למלכודת המגדרית היא לבחור בדפוסים והדפסים. במקום צבע על הקיר אפשר להדביק טפטים ולהם הדפס ייחודי. כיום הדפסים מאוד באופנה ואפשר אפילו לשלב בין הדפסים מסוגים שונים וליצור חדר שיקי ומעוצב. פסים של זברה, כתמים של פרה, צורות גיאומטריות, כל אלו ועוד יכולים להשתלב יחדיו. אם אתם יותר סולידיים, תוכלו להשתמש בהם בנפרד בעת עיצוב החלל.

השתמשו בדמיון ופשוט תיהנו

עיצוב חדרי שינה לילדים זהו כיף גדול. זו ההזדמנות שלכם ליהנות, להשתמש בצבעים ולגלות יצירתיות, אז למה להסתפק רק בכחול או וורוד? צבעים עליזים ושמחים הם בגדר חובה בכל חדר של ילד או ילדה. אם אתם מנסים להימנע מבחירת צבעוניות מסורתית, אתם בהחלט יכולים לערבב יחדיו כמה וכמה צבעים כמו ירוק, כתום וצהוב בגוונים שונים (על רקע שמנת ניטרלי כדי שהעניינים לא יצאו משליטה). אפשר לשלב את הצבעים על ידי מדבקות קטנות על הקיר, טפט צבעוני, מוצרי טקסטיל או כל דרך שנראית לכם נכונה.

חדרי ילדים מיועדים לילדים ולכן אתם יכולים להרשות לעצמכם לשחק. מה שחשוב הוא לזכור להיות פונקציונליים ולעצב חדר שמותאם לגיל הילד.

מדף לחדר תינוקות סלינה בייבי