פברואר 2, 2013

טרנד עיצוב חדרי ילדים הפך בשנים האחרונות לפופולארי יותר ויותר בקרב הורים המעוניינים להעניק לילדיהם חוויית גדילה מתאימה ומיוחדת. החשיבות של עיצוב חדרי ילדים מתעצמת יותר ויותר הודות ליתרונות הרבים של חדר הילדים ותפקידו החשוב להתפתחות התקינה של הילד.

חדר ילדים מהווה את החלל המוכר והמוגן של הילד ולכן חשוב ביותר שהוא יתאים לגילו של הילד, יהיה לפי טעמו, יספק לו את הגירויים הנדרשים ובעיקר שיהיה נוח וינגיש לילד את כל השטחה שהוא צריך בהתאם לאורח חייו.

לאור החשיבות והביקוש הרבים לעיצוב חדרי ילדים ניתן לראות היום יותר ויותר דוגמאות של חדרי ילדים לבנים ולבנות אשר מהווים נושא מסוים וכוללים אלמנטים מיוחדים של אותו נושא.

המאפיינים הבולטים של חדרי ילדים לבנים אשר מבדילים אותם מחדרים של בנות הם הצבעים שנעשה בהם שימוש בריהוט ובאבזור החדר וניתן לראות חדרי ילדים לבנים אשר הצבע הבולט בהם הוא הצבע הכחול אשר מזוהה יותר עם בנים.

חדרי ילדים לבנים כוללים מלבד לצבעי הכחול וצבעים המתאימים לבנים גם אלמנטים שונים מעולם הבנים כמו מיטות מעוצבות דוגמת מיטת מכונית שפופולארית מאוד, שטיחים בעלי ציורים ותמונות מעולם התוכן של הבנים וכדומה. באמצעות הכללת אלמנטים של עיצוב המשתייכים לעולם הבנים כמו מיטת מכונית, ציורים ומדבקות של רובוטריקים על הקירות וכדומה אנו מעניקים לילד עולם פנימי מוכר ומסייעים להתפתחות הרגשית שלו על ידי יצירת מרחב פרטי ומוגן שבו הוא ממלא את זמנו.

רהיטים מעוצבים לחדרי ילדים כמו מיטת מכונית ניתן לרכוש במיטב חנויות הרהיטים אשר מספקות רהיטים מעוצבים בנושאים שונים. בעת רכישת הרהיטים חשוב לבצע בדיקות מוקדמות על מנת להתאים את הרהיטים באופן מושלם לחדר ולאורח חייו של הילד כמו למשל מדידות של הגדלים, תכנון החדר והמיקום של הרהיטים, התאמת אביזרים נלווים לרהיטים כמו שטיחים תואמים, ווילונות מיוחדים ומעוצבים באותם אלמנטים וכדומה.

<בנוסף לתכנון המיקום של הרהיטים חשוב לבחון שאכן הרהיטים מתאימים לאורח חייו של הילד ושילוו את שלבי ההתפתחות שלו למשל שולחן כתיבה שישמש את הילד לעריכת שיעורי בית בזמן בית הספר, פינות ישיבה למשחקים, שטח שיעניק יכולת תנועה ומשחק, מיטה שתתאים לשלבים שונים של גיל הילד, ניתן היום למצוא מיטות ילדים שהופכות למיטות נוער וכך מתאימות לשנים רבות ולכל הגילאים וכדומה.

לסיכום, חשוב לזכור שתכנון נכון של חדר ילדים הכולל אלמנטים מתאימים יכול לספק לילד יתרונות רבים וללוות אותו בכל שלבי ההתפתחות.

Baby-Cotton-Slider3