אוגוסט 21, 2019

חודש אוגוסט מעורר בנו לא מעט רגשות סותרים. מצד אחד זוהי תקופה שבה אנו מבלים זמן רב יותר עם המשפחה, יוצאים לחופש וצוברים חוויות משותפות. מצד שני… בחודש הזה ההורים נאלצים לגלות יצירתיות רבה כדי להתמודד בהצלחה עם השעמום האין-סופי של ילדיהם. לכן, אין זה פלא כי ככל שחודש זה קרב לסיומו כך ההורים כבר מצפים לתחילתה של שנת הלימודים החדשה. הילדים לעומת זאת מתקשים לפעמים לחזור לשגרה ועשויים להיות גם עצובים בשל סיומו של החופש הגדול. איך בכל זאת אפשר לסייע להם להסתגל מחדש ללימודים וכיצד ניתן להפוך את החזרה ללימודים למרגשת עבורם? קראו במאמר הבא.

שופינג לקראת השנה החדשה

כל אמא וכל אבא שומעים לא פעם את הביטוי המאוס “אמא/אבא תקנו לי”. בחודש אוגוסט בפרט, שבמהלכו בני המשפחה מבלים בהצגות או באטרקציות לילדים, משפט זה מככב לא מעט. אך כעת הגיעה העת לתעל את המשפט הזה לצרכים שלכם, ולהיעזר בו כדי להקל את החזרה של הילדים לשגרה. אחרי הכל, לקראת שנת הלימודים החדשה תצטרכו לרכוש ציוד חדש, תיקים, בגדים ושאר פריטים. לכן, אפשר לנצל את ההזדמנות ולהפוך את ההכנות הללו למרגשות ולמהנות עבור הילדים. אין זה אומר שצריך לקנות להם כל מה שיבקשו, ורצוי כמובן להציב את הגבולות הנדרשים, אך במידת האפשר כדאי לפנק אותם קצת. אם מדובר בילדים גדולים יחסית, זאת גם יכולה להיות הזדמנות להדגים בפניהם כיצד מבצעים סקר שוק ורכישה חכמה, ולתת להם להתנסות גם בעניין זה.

מעצבים מחדש את פינת העבודה

כעת, כאשר יש בידיכם את כל הציוד הדרוש, ואחרי שרכשתם את כל ספרי הלימוד הנחוצים, תוכלו לפנות זמן גם לשדרוג פינת העבודה. חדר שינה לילדים אומנם לא כוללים בדרך כלל שולחן עבודה, אך חדרי נוער אינם שלמים בלי פינת עבודה נוחה ונעימה. לכן, כדי להעלות את המורל לקראת שנת הלימודים, אפשר לתכנן ביחד עם הילדים את פינת העבודה, ולבדוק איתם מה ניתן לשפר ולעצב מחדש. ייתכן למשל כי הכיסא כבר אינו מתאים לילד, ואולי יש צורך להוסיף מדפים או מקום אחסון נוסף. אם הילד עולה לכיתה א’ תכנון פינת העבודה עשוי להיות חגיגה של ממש. זכרו – אם הילד מרגיש שאתם מתחשבים בחוות דעתו וברצונותיו בעת תכנון פינת העבודה, סביר להניח שהוא ישמח יותר להשתמש בה במהלך שנת הלימודים.   

נזכרים ברגעים מרגשים

תקופת החופש הגדול גדושה בדרך כלל במאורעות ובבילויים והילדים צוברים רגעים מרגשים ומשמחים. במצב זה, אולי אין זה פלא שהם אינם מתלהבים במיוחד לחזור לשגרת הלימודים. לכן, לקראת שנת הלימודים החדשה כדאי להזכיר להם גם את הרגעים המרגשים של שנת הלימודים. לשם כך אפשר למשל לעודד אותם להיפגש עם חברים שלא ראו כל החופש הגדול. אם לילדים יש תמונות מחגיגות סיום או מטיולים שנתיים שהשתתפו בהם, אפשר למסגר אותן או לתלות אותן בלוח השראה שתכינו במיוחד בפינת העבודה. אם זה לא יעודד אותם תוכלו להזכיר להם שקצת אחרי שנת הלימודים מגיעים החגים והם יזכו לבלות עוד קצת זמן איכות עם המשפחה…

20.54.1103.00_1_1