נובמבר 1, 2018

רבים מחכים כל שנה לבואה של עונת החורף. הסוודרים הרכים, הנעליים היפות וכמובן המעילים העוטפים – כל אלו מתלווים לאווירה החורפית ומספקים סיבה נוספת לשופינג.

אך עבור הילדים השמחה גדולה עוד יותר; זוהי הזדמנות להצטייד במטריות חדשות, לבחור מגפיים ולטייל בין השלוליות. גם התיק שאותו מכינים לגן בכל בוקר דורש רענון, והציוד האישי דורש חידוש.

כיצד על ההורים לצייד את הילדים לקראת החורף? על כך במאמר הבא.

 

 

  • פותחים תיק

לכל אורך עונת הקיץ, ההורים שולחים את ילדיהם לגן עם אותו התיק. בדרך כלל בתיק של הגן ניתן למצוא קופסת אוכל, אריזת מגבונים ובגדים להחלפה שרק לעיתים רחוקות (כשהילד התלכלך בגן או כשאין בגדים נקיים בארון) נעשה בהם שימוש. לקראת החורף זה הזמן לפתוח את התיק, להוציא ממנו את הבגדים הישנים יותר להחליף אותם בבגדים ארוכים המתאימים לגילו של הילד. מלבד זאת, חשוב גם לוודא כי בתיק יהיו גם גרביים המתאימות למידת הנעליים המעודכנת של הילד.

.

.

  • פותחים מטריות

פעמים רבות, הגשם הראשון “תופס” אותנו לא מוכנים. בדרך כלל אנחנו לא זוכרים היכן בדיוק הנחנו את המטרייה, ובמקרים אחרים, אנחנו מגלים כי המטריות אינן במצב שמיש כלל. זאת אחת הסיבות לכך שבגשם הראשון אנו רואים הולכי רגל רבים המסתובבים עם מטריות שידעו ימים טובים יותר. כמבוגרים אנחנו מתמודדים בלית ברירה עם המצב, אך כשמדובר בילדים, כדאי לוודא שאכן עומדת לרשותם מטרייה תקינה. לכן, עוד לפני הגשם הרציני הראשון, מומלץ לרכוש עבור הילדים מטריות חדשות; כן, כמה מטריות לכל ילד – סביר להניח שהילד יאבד לפחות אחת לאורך עונת החורף. לפני ששולחים את הילד לגן עם המטרייה, רצוי לוודא שהילד יכול לתפעל אותה ללא קושי ושיש באפשרותו להחזיק אותה.

.

.

  • מגפיים ונעליים – לא חסר

כאשר מתחילים לרדת הגשמים הכבדים באמת, והדרך לגן רצופה בשלוליות, ילדים רבים נהנים כמובן לקפוץ הישר לתוכן. כן, גם אם קיים מסלול עוקף נוח בהרבה, סביר להניח שהילד יבחר לעבור בתוך השלולית. על כן, ההורים שולחים את הילדים לגן כשהם נועלים מגפיים אטומים למים. אלא שאז הילד מגיע לגן ומתברר כי המגפיים הקשיחים מקשים עליו להתרוצץ בגן ולא תמיד הם מתאימים לפעילויות השונות. לכן, כדי לוודא שלילד נוח ונעים גם בדרך לגן וגם בתוך הגן עצמו, כדאי לוודא שבתיק הגן קיים זוג נעליים חלופי לשימוש בגן עצמו. כך גם אם במקרה המגפיים יתרטבו – הילד יישאר יבש.

.

.

  • ומה חדש בבית?

ההכנות לקראת עונת החורף חשובות גם עבור חדרי תינוקות או חדרי ילדים. הקיץ הישראלי חם מאוד, ועל כן הורים רבים בוחרים שלא לשלב בחדר הילדים שטיח רצפה. אלא שבעונת החורף לילדים לא נעים בדרך כלל לשבת על הרצפה הקרה, ועל כן לקראת החורף יש צורך בהיערכות מחדש. אם מדובר בשטיח שעליו צפויים הילדים לשבת לשחק, מומלץ לבחור בשטיח נעים למגע העשוי מחומרים קלים לניקוי. מלבד זאת, קיימים גם שטיחים היכולים להפוך לחלק מעולם הדמיון והמשחק של הילד. אפשר למשל לבחור בשטיח בעל הדפס מפת אוצר המתאים לחדר המעוצב בסגנון של שודדי ים, ואפשר גם לבחור בשטיח שאגי מפנק. הנקודה החשובה היא, להתאים את החדר לאווירת החורף ולאופיו של הילד.

20.54.1003.00_2