אוגוסט 14, 2019

רכישת מיטת מעבר היא צעד מרגש, זו נקודת ציון להתפתחות של הפעוט ולכך שהוא הופך להיות עצמאי לאט לאט. במקום  מיטת תינוק הוא כבר גדול מספיק כדי לישון במיטה רגילה, להיכנס לישון בעצמו ולקום בעצמו. לצד ההתרגשות התהליך הזה מלווה לא פעם גם בחששות – וזה הדבר הטבעי ביותר שיש. בדיוק בגלל זה ריכזנו עבורכם את הנקודות העיקריות שחשובות כאשר בוחרים את מיטת המעבר.

מדידות והכנות מקדימות

בהרבה משפחות המיקום של מיטת תינוק הוא בחדר ההורים, ומיטת מעבר היא ההזדמנות לתת לילד לעשות עוד צעד של עצמאות ולעבור אל חדר ילדים. ולכן בדיוק כמו רכישה של כל רהיט אחר גם כאן חשוב למדוד את המקום בו תעמוד המיטה, כך שתוכלו לקחת בחשבון כמה מקום פנוי יש, והאם יש מגבלות כמו ארון או דלת כניסה שנמצאים ליד.

חומרים, מזרן ובטיחות

אומנם מיטת מעבר תשמש את הילד לתקופה קצרה יחסית של כמה שנים בלבד, אך עדיין חשוב לוודא כי אתם רוכשים מיטת מעבר איכותית שעומדת בתקני הבטיחות, ושישנה אפשרות להתקין או להסיר מעקה בטיחות שימנע מהילד ליפול. ישנן מיטות מעבר עם גודל משתנה שניתן להתאים לפי קצב הגדילה של הילד, וכך להשתמש במיטה לתקופות ארוכות יותר. בכל מקרה חשוב לוודא שהמזרן מתאים בגודלו למיטה.

נוחות השימוש

כמו מיטת תינוק כך גם מיטת מעבר מתוכננת ומעוצבת במיוחד עבור שלבי התפתחות ספציפיים. הגובה של המיטה צריך להיות כזה שיאפשר לילד לעלות ולרדת לבדו, וכמובן מעקה בטיחות הוא מרכיב חשוב. חדר ילדים תמיד זקוק למקומות אחסון נוספים, כך שכדאי לבדוק דגמים שמציעים גם מקום אחסון מובנה, למשל מגירה תחתונה רחבה ועמוקה. יש גם מיטות שבהן ניתן להשתמש במגירה התחתונה כמיטה נפתחת בעבור אח או אחות, או כדי לארח חברים. 

העיצוב

הגענו לשלב הכי כייפי, שהוא בחירת העיצוב. יש היום בשוק מגוון עצום של דגמים ועיצובים כך שזו תהיה חוויה בפני עצמה, וכל ילד יוכל למצוא את המיטה שהוא יאהב. ישנם עיצובים סולידיים שיכולים להשתלב בכל עיצוב של חדר ילדים, וישנם דגמים שמעוצבים לפי נושא מסוים כמו מכוניות או פיות.

עושים את הצעד!

בעבור הורים רבים השלב הזה מביא איתו הרבה חששות, בעיקר סביב השאלה איך הילד יתמודד עם השינוי ועם הקשיים שכרוכים בכך. אחת הדרכים להקל על המעבר הוא להפוך את כל תהליך הבחירה של מיטת המעבר לחוויה משותפת, ולהיעזר בילד בבחירה של העיצוב ואפילו לבדוק בפועל האם נוח לו להשתמש במיטה המיועדת. אחרי שלב הרכישה מומלץ לחכות קצת לפני המעבר לשינה עצמאית, ולתת לילד להתרגל לנוכחות של המיטה בחדר הילדים. אפשר בינתיים לשחק ליד ועל המיטה, להניח עליה את הצעצועים האהובים עליו, ופשוט לתת לו להתרגל לכך שיש מרכיב חדש בחיים שלו. 

 

20.68.1301.00_1