אוגוסט 21, 2019

מאחר וילדים מעבירים זמן רב למדי בחדר הפרטי שלהם, סביר להניח שתרצו לרהט ולקשט את החדר בצורה שתבטא בצורה הטובה ביותר את הטעם האישי שלהם.

יש כיום מגוון רחב של סגנונות ריהוט שיכולים להתאים לכל ילד וילדה ויש כמובן גם אפשרויות רבות לקשט את החדר שלהם. אחת הדרכים המעניינות היא באמצעות ציורי קיר שאותם אפשר להתאים לריהוט שבחרתם לחדר שלהם.

בחרו את האווירה הנכונה לילד שלכם

ציורי קיר שונים יוצרים סוגי אווירה שונים ולכן אתם צריכים לחשוב על הילדים שלכם ועל הצרכים שלהם כאשר אתם בוחרים את ציור הקיר לחדר שלהם.
ציורי קיר בצבעים עליזים ובהירים יתאימו לילד בשנותיו הראשונות, אבל לא יתאימו לנער או נערה בגיל ההתבגרות.

צרו עבורם מקום בטוח ופרטי

ציור הקיר שתבחרו יעזור להפוך את חדר הילדים למקום הפרטי של ילדכם. אם אפשר, שתפו את הילד בתהליך בחירת הציור. בחרו מראש מספר אפשרויות שמתאימות לדעתכם ותנו לילד לבחור מתוך האפשרויות הללו את זו שהכי מוצאת חן בעיניו. באופן כזה, לא רק שביליתם זמן איכות יחד, אלא שהילד ירגיש חלק מהתהליך של עיצוב החדר שלו, מה שיחזק את תחושת הפרטיות והמרחב האישי שלו.
בנוסף, ציור קיר עליז וחיובי יגרום לילדים שלכם לקום כל בוקר או ללכת לישון כל ערב במצב רוח טוב וחיובי. ציור קיר עם הדמויות האהובות על הילד יעזור לו להתמודד עם הפחדים והחששות שלו לפני השינה או כשהוא לבד בחושך.

תנו השראה לאומנים הקטנים שלכם

כשאתם בוחרים את הנושא של ציור הקיר, חשוב שהוא יהיה מותאם לאופי הילד ולמה שהוא אוהב.
ציור קיר עם דמויות שהילד אוהב או תפאורה שמתאימה לילדה שלכם, יפתחו את הדימיון והיצירתיות שלהם במשחקי תחפושות ודמויות ויעשירו מאוד את המשחק.
דרך נוספת לפתח את הדימיון היא לצייר על קירות החדר חיות אקזוטיות או ארצות רחוקות שהילד לא מכיר ושיגרו את הדימיון שלו. עם הזמן, הילד יכול לפתח עולמות משלו סביב ציור הקיר ואפילו להוסיף דברים חדשים משלו לציור.

המלצות לסיום:

נושא הציור יכול להתפרש לא רק על הקיר, אלא גם על התקרה כמו לדוגמא שמים כחולים ודרקונים על התקרה שמשתלבים עם טירה ואבירים על הקיר.
מצד שני, הציור לא חייב להיות פרוש על קיר שלם, אלא הוא יכול להיות גם ציור קטן וספציפי על חלק מהקיר, מעל שולחן הכתיבה של הילד או מול המיטה שלו, שייתן לו השראה או יעזור לו להירדם בלילה.
בין אם מדובר בציור גדול או קטן, מומלץ שהוא לא יהיה עמוס מדי בפרטים ובצבעים כדי לא לגרום לאווירה רועשת מדי בחדר.

13