פברואר 20, 2019

כמו בכל שנה, חג הפורים מאתגר את חוש היצירתיות של הורים רבים. כל אחד מאתנו מנסה לחשוב על התחפושת המקורית ביותר או המפתיעה ביותר עבור הילדים שלנו, ונדמה כי בכל שנה המשימה הופכת לקשה עוד יותר. זה המקום להרגיע – הילדים שלכם יודעים מה הם רוצים, וחוש היצירתיות שלהם מפותח מאוד. אומנם הפעוטות עדיין סומכים עלינו שנבצע עבורם את הבחירה הנכונה, אך ילדי בית הספר כבר יגידו לכם בדיוק איזה תחפושת הם מתכננים לעצמם ואיך הם ירכיבו אותה. על כן, במאמר הבא נתמקד בעיקר בתחפושות לפעוטות ולילדים קטנים, וננסה לסייע לכם, ההורים, לבחור עבורם את הטוב ביותר.

 

תראו איך גדלתי

בחג הפורים, מבוגרים שמתחפשים בוחרים לחזור לעיתים לתקופת הילדות. על כן, אין זה נדיר לראות ברחוב או במסיבות החג אנשים מבוגרים המסתובבים עם מוצצי ענק. אך אפשר גם ההפך! תמיד מספרים לנו שבגיל מבוגר אנחנו חוזרים לילדות, אז מדוע לא להלביש את הפעוט כמו סבא? תחפושת מעין זו יכולה להיות אידיאלית לפורים דווקא משום אלמנט ההפתעה שלה והיא עשויה לעורר שעשוע רב בקרב הצופים.

קלאסיקה קולנועית

פורים היא הזדמנות מצוינת להפוך את עצמנו לדמות שאנחנו מאוד אוהבים או לדמויות שליוו אותנו לאורך החיים. עבור בני נוער, החג מספק הזדמנות להתחפש לגיבורים העכשוויים, אך כשמדובר בפעוטות שטרם גיבשו לעצמם העדפה – ניתן בהחלט לבחור בלהיטים הקלאסיים. מה יותר חמוד מפעוט המחופש לצ’רלי צ’פלין למשל? תחפושת מעין זו היא אף קלה יחסית להכנה, ואת התמונות שתצלמו ניתן לתלות על קירות של חדרי ילדים או חדרי נוער.

אמנים מפורסמים

לא רק כוכבי קולנוע וכוכבי ילדים יכולים להוות מקור להשראה. גם דמויות היסטוריות חשובות ואמנים מפורסמים יכולים לשמש כרעיון לתחפושת, ובעידן שבו כולנו דבוקים למסכים, זה אף יכול להיות רעיון מקורי ביותר. עבור בנות זו אף יכולה להיות הזדמנות להעצמה אישית; תחפושות רבות הקיימות בשוק מציעות בעיקר אלטרנטיבות סקסיות, אבל אפשר בהחלט לבחור באמנית מפורסמת או ביוצרות ידועות כגון פרידה קאלו. גם במקרה זה – תחפושת מושקעת תספק תמונות מדהימות לתלייה על קירות של חדרי ילדים או חדרי נוער.

וואנזי

לסיום, נזכיר אפשרות נוספת שיש לה יתרונות לא מעטים. אתם מעוניינים בתחפושת שתהיה גם נוחה ונעימה ושגם יהיה אפשר לכבס אותה בקלות ולעשות בה שימוש חוזר? וואנזי עונה בדיוק על צרכים אלו. הכוונה כמובן לאותם אוברולים משעשעים שניתן למצוא במגוון רחב מאוד של דגמים. לא חייבים לבחור דווקא את הרגילים, אלו של החיות; בפורים הכל הולך.

חדי-קרן, דרקונים, פיקאצ’ו – לא תתקשו למצוא את מבוקשכם. יתרון נוסף לאפשרות זו – יש גם להורים! אם אתם מתכננים ללכת למסיבת פורים יחד עם הילדים, אפשר בהחלט לבחור באותו הדגם גם לכם וגם לילדים. גם כשהחג נגמר, ניתן לשמור את הוואנזי בתוך ארונות חדרי ילדים או חדרי נוער, וליהנות ממנו גם בשעות המשחק. חג שמח!

מיטת מעבר מכונית אדומה