יולי 14, 2014

החשיבות שאנחנו מייחסים לאסתטיקה בתוך הבתים שלנו הולכת וגוברת כל הזמן, ובהתאם המגמה להעדיף רהיטים מעוצבים לא נעצרת בסלון או בפינת האוכל אלא ממשיכה גם לשאר מרחבי הבית ובפרט לחדרי הילדים.

לפעמים זהו רצון ההורים בחדר ילדים שובה עין, במקרים אחרים הזאטוטים דורשים רהיטים שהם לא רק פרקטיים אלא גם יפים במיוחד (ולאו דווקא בגלל תחרות עם חבריהם אלא יותר בשל העובדה שכבר יש להם טעם מובחן משלהם). הביקוש הרב זוכה, באופן טבעי, להיצע רחב, והחנויות המציעות ריהוט לחדרי ילדים (כמו גם אתרי האינטרנט שלהן) מלאים שכיות חמדה מרהיבות.

מיטות מעוצבות

האלמנט המרכזי בחדרי ילדים הוא המיטה (שהרי הורים רבים רק מחכים לרגע שבו הילדים יצנחו למיטה, יירדמו ויראו כמו מלאכים קטנים…)

במסגרת הרצון ליהנות מרהיטים מעוצבים גם בחדרי ילדים, תוכלו למצוא בימינו מיטות החורגות מהשטאנץ הקבוע ונראות, למשל, כמו מכונית, או מיטות אפיריון לנסיכות הצעירות. גם מיטות “שגרתיות” יותר זוכות לעיצוב מוקפד, בשלל צבעים ושילובים שהופכים את חדר הילדים למקום שמח ומאיר פנים.

ארונות ושידות

לצד המיטות, פריטים נוספים הנמצאים כמעט בכל חדר ילדים הם ארונות ושידות. גם הארונות והשידות לא חייבים להיות מוצרים פרקטיים אלא רהיטים מעוצבים, כשהיופי כמובן אינו פוגם בנוחות האחסון. בפרט ניתן להשתמש בדלתות הארונות או בחזית המגירות של השידה כמצע לציור מלא צבע, תום וקסם, או כדי להטביע עליהם את הדמויות האהובות על הזאטוטים ובכך להוסיף לחדר חיוּת מרנינה.

גם הצעצועים של הילד תורמים לתפאורה מוצלחת בחדר (לפחות כשהם מסודרים…) בזכות רהיטים מעוצבים המספקים פתרונות אחסון יעילים ומתקדמים.

שולחנות וספריות

ילדים גדולים יותר נהנים גם מרהיטים מעוצבים דוגמת שולחנות כתיבה וספריות. גם אלה כבר אינם אפרוריים כבעבר אלא מגיעים בשלל גוונים וצורות, ובפרט מודולריות מתוכננת היטב ומרשימה, ופתאום כיף להכין שיעורים…

תאורה, וילונות, שטיחים ועוד

על מנת להדגיש את יופיים של רהיטים מעוצבים מומלץ להעניק להם מצע נאה ולהאיר אותם באופן מחמיא. שטיח חינני תמיד מספק רקע נעים לכל רהיט שהוא – רצוי להעדיף שטיחים “סולידיים” יחסית שלא יגנבו את ההצגה מהריהוט אלא ייצרו יחד איתו הרמוניה נעימה לעין.

גופי תאורה בחדרי ילדים מעוצבים יכללו ברוב המקרים אהיל ועליו אחת הדמויות האהובות עליהם (ובפרט אלה של דיסני הנצחי) או מנורות לילה שעליהן מוטבעות דמויות (כשגם שם דיסני מככב…)

וילונות יתקבלו אף הם בברכה, ובפרט כאלה רכים ונשפכים המוסיפים לחדר אווירה של תמימות ילדותית. אופציות נוספות לעיצוב חדרי ילדים הם מדבקות קיר, ציור על הקירות (הן בעזרת שבלונות והן באופן חופשי) וכך גם צביעת קיר שלם בצבע אהוב (באופן דומה לבחירת השטיח, גם צביעת קיר שלם רצוי לבצע בגוונים שאינם עזים מדי ולא יגנבו את ההצגה מרהיטים מעוצבים הנמצאים בחדר, ולא יעמיסו יותר מדי גירויים על העין).

Black-Pirate-Slider2