ינואר 8, 2018

לכל עונה האופי הייחודי שלה, וכשמגיע החורף זוהי גם ההזדמנות לרענן את מראה חדר הילדים ולהפוך אותו לחמים ולנעים הרבה יותר. חדר המעוצב באופן מזמין יהפוך את השהייה בבית למהנה, גם אם כל מה שהילדים רוצים לעשות זה לצאת החוצה.

ויהי אור

אחד הדברים החשובים ביותר בכל חדר, כמו גם בחדר ילדים הוא נושא התאורה. בחורף השעות שבהן קיים אור יום מתקצרות, ולעתים קרובות לא נכנס לחדר אור טבעי מספק. חסרונו של האור עלול ליצור אווירה חשוכה ולא נעימה, ולכן זה הזמן גם לשדרג את תאורת התקרה, ולבחור למשל באהילים בצבעים שונים ובעיצוב המתאים לאופיו של הילד. מלבד תאורת התקרה, ניתן להוסיף גם מוקדי תאורה נוספים. שולחן העבודה למשל יכול להתחדש במנורת שולחן עליזה שתכניס קצת צבע, וילדים גדולים יותר יעדיפו אולי לקשט את החדר בעזרת שרשרת מנורות קטנות ליצירת מראה חמים.

על הריצפה

בקיץ אין כל בעיה לשבת על ריצפת החדר לצורך משחק, אך בחורף הריצפה קרה מאוד ולא נעימה למגע. בעזרת שטיח מתאים ניתן לפתור את הבעיה, וכיום אפשר למצוא שטיחים במגוון רחב של דגמים וצבעים. יש מי שיעדיף למשל שטיח Shaggy שניתן גם להציב ליד המיטה על מנת להפוך את השקמת הבוקר לנעימה יותר. ילדים שאוהבים להרכיב פאזלים יעדיפו אולי שטיח בעל משטח חלק, וכאלו ניתן למצוא במגוון רחב של דגמים. ישנם כמובן שטיחים חלקים בצבע אחיד, אך קיימים גם שטיחים שיוסיפו קצת עניין לחדר הילדים. אפשר לדוגמה לבחור בשטיח שעליו מצוירת מעין מפת אוצר, היכולה להפוך להיות חלק מעולם הדמיון והמשחק של הילד. לצד השטיחים אפשר לשלב גם פופים בצבעים שונים והדומים במגוון של עיצובים.

חידוש המיטה

גם מיטה לחדר ילדים מצריכה תשומת לב בעונת החורף. אם בקיץ ניתן היה להסתפק במצעים פשוטים ובשמיכות דקות, הרי שבחורף ניתן לשדרג את המראה בעזרת מצעים חדשים, שמיכות טבעיות ונעימות וכריות מפנקות. מלבד כריות השינה הרגילות, אפשר גם לבחור בכריות דקורטיביות בהתאם לטעמו של הילד והעיצוב הקיים בחדר. אפשר גם לרכוש כיסוי מיטה מיוחד שיסייע לשמור על מראה מסודר בחדר כאשר הקטנטנים לא ישנים, וניתן גם לבחור באפיריון שיוסיף מראה מלכותי למיטה.

וילונות וארונות

מי שתכנן לבצע עיצוב מחדש לחדר הילדים או חידוש של רהיטי החדר – החורף הוא בדיוק הזמן לרכוש ארון לחדר ילדים. בגדי החורף הם עבים יותר ועל כן מצריכים מקום רב יותר שיאפשר אחסון נכון תוך די שמירה על סדר. לצד ארונות הדלתות הקלאסיים מהעץ, קיימים היום ארונות בעיצובים שונים שיסייעו להשיג מראה ייחודי לחדר הילדים. חשוב לדעת כי מלבד הארונות הכוללים פתיחת דלתות רגילה, קיימים היום גם ארונות הזזה המותאמים לשימושם של ילדים. את הטאץ’ האחרון לחדר יכולים להעניק וילונות מתאימים, שבמיוחד בתקופת החורף, עשויים לסייע ביצירת מראה נעים וחם. גם במקרה זה, ניתן למצוא בחנויות מגוון רחב של עיצובים, ומומלץ לשתף את הילד בבחירה ולבנות יחד איתו את החדר המושלם לעונת החורף.

 

20.42.1016.00-baby-girl-st-buyuyen-kary-75x160cm-636334885459932104