מאי 26, 2015

כמו בכל חדר בבית, גם בחדר הילדים הרהיטים צריכים להיות ממוקמים בצורה שתאפשר את השימוש הנכון בהם לניצול המרבי של חלל החדר. ניתן להשיג תוצאה זו באמצעות מיקום הרהיטים על פי תורת הפאנג שווי או על פי שיטת התכנון והעיצוב הפונקציונאלית. ההבדל בין שתי השיטות נובע מכך שהפאנג שווי מתמקדת ביצירת אנרגיות טובות שיאפשרו לילד להיות יצירתי נינוח וגם שמח והגישה הפונקציונאלית תאפשר גם לחלל החדר הקטן ביותר להכיל את כל הריהוט הדרוש לילד.

על פי תורת הפאנג שווי

על פי תורת הפאנג שווי העתיקה, חשוב לאפשר זרימה חופשית של אנרגיה בחלל הבית ולכן עליו להיות פתוח לזרימת אנרגיית הצ’י שהיא אנרגיית החיים. בנוסף לכך, כדאי שדבר לא יחסום את הכניסה לחדר ושהחלון והדלת שבו לא יהיו ממוקמים זה מול זה. המלצה נוספת היא להרחיק את המראה במידה ויש כזו בחדר, מפתח הדלת. הילד יזכה לשינה טובה נינוחה יותר במידה והמיטה שלו לא תהיה ממוקמת כך שהראש שלה צמוד לקיר שבו נמצא החלון והשינה שלו תהיה עמוקה יותר אם לא יהיה תלוי מעליה דבר. כמו כן, יש להימנע ממצב שבו הדלת של החדר תיפתח בדיוק מול המיטה וכי הראש שלה יהיה צמוד לקיר, מכיוון שזה יאפשר את הסביבה ההומוגנית ביותר שתעודד תחושה פיזית ונפשית נעימה יותר.

על פי שיטת התכנון הפונקציונאלי

על פי התכנון הפונקציונאלי שמטרתו היא לאפשר להכניס לחלל הנתון את כל הרהיטים הדרושים לשימוש יום יומי, כדאי למקם את כל רהיטי החדר בצמוד לקיר על מנת להשאיר מרחב פתוח במרכז החדר. את שולחן הכתיבה כדאי להרחיק מהמיטה על מנת שהקרינה הנפלטת מהמחשב לא תשבש את איכות השינה ואת המיטה כדאי להרחיק מהחלון על מנת שהילד לא יצטנן בחורף ולא יתעורר מזיע בקיץ. את שולחן הכתיבה לא כדאי למקם מול החלון, על מנת שלא להסיח את דעתו של הילד בזמן שהוא לומד. במידה ויש בחדר ארון או כוננית לצעצועים, כדאי למקם אותם בפינה אלכסונית נגדית למיטה, על מנת לאפשר אליהם גישה נוחה.

romantic-small