יולי 5, 2018

כל הורה מעוניין בטוב ביותר עבור ילדו. על כן, במיוחד כשמדובר בבריאות הילד, ההורה אינו חוסך במאמצים. ההורים מבצעים סקר שוק, מבררים איזה מזרן הוא המתאים ביותר, תרים אחר המלצות, ולבסוף משתדלים לבחור במזרן האיכותי ביותר עבור ילדם. אך לאחר שסוף סוף נבחר המזרן הנכון, חשוב לא פחות לשמור עליו. לשם כך, ניתן למצוא היום בשוק מגן מזרן המספק שכבת הגנה למזרן ומסייע לשמר את מצבו. על כך במאמר הבא.

מהו מגן מזרן

ראשית, יש לציין כי אף על פי שנדמה כי מגן המזרן מתאים אך ורק למיטות תינוק ולמיטות ילד, בשוק קיימים דגמים רבים המיועדים גם למיטות זוגיות. מגן המזרן הוא בעצם סוג של סדין העשוי חומר מיוחד, ושאותו ניתן לפרוס על המיטה, מתחת לסדין הרגיל בדרך כלל, כדי להגן את המזרן. בחנויות ניתן למצוא דגמים שונים של מגן מזרן במפרטים שונים ובאיכויות שונות. הדגם הבסיס הוא למעשה מעין סדין העשוי חומר פלסטי אלסטי או העשוי שעוונית, ואותו פורסים על מיטתו של הילד. יחד עם זאת, סדין מסוג זה עלול להרעיש בעת שהילד זז בשנתו, ועל כן פותחו דגמים שקטים יותר הנחשבים גם לאיכותיים יותר. ניתן לדוגמה למצוא סדין העשוי שתי שכבות, עליונה ותחתונה; השכבה העליונה עשויה בד רך והשכבה התחתונה עשוי בחומר מגן, בדרך כל PVC המנוע את העברתם של נוזלים למזרן.

שמירה על ניקיון המזרן

בעצם, המטרה העיקרית של מגן המזרן היא קודם כל לשמור על ניקיונו של המזרן. מיטת תינוק למשל, עלולה להתלכלך בשל סיבות רבות כגון פליטות במהלך השינה, הרטבות ולעתים אף בשל הקאות. ללא מגן המזרן, יספגו בו כל נוזלים אלו, ויותירו ריח לא נעים ולכלוך. מגן המזרן מספק שכבה מבודדת המונעת את מעבר הנוזלים למזרן וכך מסייעת לשמר את מצבו של המזרן. גם כשמדובר בילדים גדולים יותר, יש צורך במגן מזרן. הורה שבחר עבור ילדו מיטת מכונית וציוות לה מזרן איכותי, לא ירצה בוודאי לגלות כי לאחר תקופת מה המזרן מתלכלך וסופג ריחות המפריעים לשנתו של הילד.

הגנה מפני “תאונות” לילה

גם ילד שנגמל במהירות ובקלות, מתקשה לעתים לשלוט בצרכיו במהלך השינה. במקרים אחרים הילד לא קם בזמן ואינו מספיק להגיע לשירותים. במקרים אלו, אם אין בנמצא מגן מזרן, נספגים הנוזלים והריחות המלווים אותם במזרן. כך עלולה להיפגע איכותו, ואז ייתכן כי יהיה צורך אף להחליף את המזרן. אך במרבית המקרים, אין להסתפק רק במגן מזרן עבור מיטת הילדים. מכיוון שבמהלך הלילה הילדים נודדים למיטת ההורים שלהם, יש צורך להתאים גם מגן מזרן למיטת ההורים.

כיצד לבחור מגן מזרן

מכיוון שבשוק קיימים דגמים רבים של מגן מזרן, מומלץ לבחור בדגם המתאים ביותר לצרכים של בני המשפחה. ראשית, יש להחליט האם מעוניינים במגן הכולל שכבה אחת בלבד או של חומר פלסטי או שמעדיפים מגן העשוי שתי שכבות. מלבד זאת חשוב גם לברר מהן מידותיו של המגן, על מנת להבטיח את התאמתו למיטות הילדים ולמיטות ההורים. לבסוף, חשוב לא פחות הוא אופן הניקוי, ומומלץ לבחור במגן מזרן שאותו ניתן לנקות בקלות יחסית במכונת הכביסה. שינה נעימה!

 

מיטת תינוק מוקה בייבי