יולי 23, 2019

החופש הגדול מביא איתו קפיצת גדילה והתפתחות גם בתוך הבית. הילדים שלנו מתבגרים ומתכוננים לכיתה הבאה ואנחנו כהורים שותפים להכנות ולהתרגשות. אחד השדרוגים הכי גדולים שקורים משנה לשנה, ככל שהילדים גדלים, הוא שדרוג החדר שלהם, מחדר ילדים לחדר למתבגרים.

איך משדרגים את חדר הילדים בקלות, בלי להיכנס לשיפוצים ולשינויים דרמטיים ויקרים? הטריקים הקטנים האלו יעזרו לכם ליצור שינוי במינימום מאמץ, זמן וכסף.

מתחילים מלעשות סדר

במהלך השנים הראשונות הילדים שלנו אוספים. אוספים צעצועים וחלקי צעצועים, בובות, דובונים, מתנות שקיבלו בימי ההולדת ומעולם לא ממש שימשו אותם, ספרי ילדים לרוב, שאולי כבר לא מתאימים לגילם ועוד ועוד.

כדי להפוך את החדר לקצת יותר בוגר, מתחילים פשוט מלסדר. מיינו את כל החפצים בחדר, איספו את אלו שכבר לא רלוונטיים ולא מתאימים לגיל והעבירו אותם הלאה – לתרומה או לילדים האחרים במשפחה. הסדר שתעשו כבר יהפוך את החדר להרבה יותר בוגר.

קראו גם: חדר משותף או חדרים נפרדים: מה עדיף לילדים?

 

בחרו בצבעים מתוחכמים יותר

את הורוד, התכלת, מדבקות הקיר המתוקות ושאר הפריטים הצבעוניים בחדר, החליפו בצבעוניות חדשה. כדאי להתחיל מלצבוע את הקירות בלבן או בצבע נייטרלי אחר ולבחור סקאלת צבעים חדשה. לא חייבים לצבוע את הקירות בצבעים שבחרתם, אלא להביא אותם לידי ביטוי דרך החפצים בחדר, הטקסטיל, התמונות ועוד.

זה הזמן להשתמש בטקסטיל מרענן

פריטי טקסטיל כמו וילונות, כיסויי מיטה, כריות נוי, פופים או כורסה מרופדת מוסיפים הרבה מאד סטייל וצבע לכל חדר בקלות ובלי להשקיע הון תועפות. אפשר להזמין היום כיסויים לכריות, וילונות מוכנים ואפילו ריפוד לכורסאות דרך האינטרנט ולמצוא מבצעים נוחים והרבה מאד אופציות עיצוביות. זה בדיוק הזמן לעבור ממצעי דיסני ושאר פריטי טקסטיל ילדותיים למשהו יותר בוגר ומעוצב.

שדרגו את גופי התאורה

את המנורות הקטנות ליד המיטה עם התמונה מהגן או עם דמויות הסרטים המצויירים, החליפו לגופי תאורה יותר בוגרים כמו מנורות לילה ממתכת, מנורות עם פיתוחים מעץ, אהילים בצבעים בוגרים וכדומה. בעלות של כמה עשרות שקלים עד כמה מאות שקלים, בהתאם לתקציב שלכם, תוכלו למצוא בקלות גופי תאורה שייצרו אווירה הרבה יותר בוגרת בחדר.

החליפו את התמונות והצילומים על הקירות

אחרי שצבעתם את החדר בצבע בוגר ונייטרלי, זה הזמן לבחור תמונות וצילומים שיעטרו את הקירות. היום אפשר בקלות להזמין הדפסים, פוסטרים ותמונות קנבס עם כל עיצוב שתרצו – כולל תמונות שצילמתם באינסטגרם. כדי לעצב בצורה קצת יותר בוגרת את חדר הילדים ולשדרג אותו תוכלו לבחור תמונות והדפסים שמשקפים את עולם התוכן המתאים לגיל של הילדים.

ממיטת הילדים למיטה בוגרת יותר

אחרי שנים של מיטת ילדים או אפילו מיטת מעבר, אין שדרוג יותר משמעותי מהחלפת המיטה ל”מיטה של גדולים”. מיטות נוער מגיעות בהרבה מאד עיצובים ודוגמאות, כשהפופולריות ביותר לבני נוער היא מיטה וחצי, שמאפשרת קצת יותר מרחב תמרון בשינה ממיטת הילדים הקלאסית.

פינת הישיבה שכל החברים מגיעים אליה

אחד הדברים הכי חשובים בהתבגרות של הילדים שלנו הם חיי החברה שלהם. צרו עבורם פינת ישיבה בחדר, שכוללת כורסאות קטנות, ספה נוחה או פופים – בהתאם לגודל החדר ולשטח הפנוי. פינת הישיבה יכולה להיות בגוון נייטרלי יחסית, כך שתוכלו מדי פעם בפעם לגוון עם הכריות והטקסטיל, לשנות את השטיח או כל דבר אחר שכוללת הפינה.

שדרוג חדר הילדים והפיכתו לחדר של מתבגרים הוא תהליך מרגש במיוחד ואין כמו החופש הגדול כדי לחדש, לעדכן ולשדרג. הטיפים שנתנו כאן יעזרו לכם לעשות זאת בקלות וללא הוצאה כספית גבוהה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חדר ילדים black