ינואר 31, 2016

כל אב ואם רוצים להעניק לילדם את הטוב ביותר, ועיצוב חדר הילדים כחדר חלומות הוא אחת האפשרויות המענגות לממש את רצון זה. יחד עם זאת, כולנו עושים טעויות, ומכיוון שההורה המצוי אינו מומחה לעיצוב חדרי ילדים, הסיכוי לטעות גדול. אילו טעויות נפוצות הורים עושים וכיצד תמנעו מהן?

צבעים של בן, צבעים של בת

אחת הטעויות הנפוצות בתחום סידור חדר הילדים, היא צביעת הקירות בגווני תכלת אם החדר מיועד לבן, ובגווני וורוד אם החדר מיועד לבת. צבעים אלו הם עזים וברורים, ואינם מאפשרים מקום לגוונים אחרים, עדיף לבחור גוונים יותר רכים וניטראליים, כך תוכלו להוסיף ולשנות פריטים בצבעים שונים ככל שהילד גדל, בהתאם לצרכיו ורצונותיו.

טובעים בשפע

כהורים, אנו רוצים להעניק לילדינו הכל, וכך אנו מוצאים עצמנו ממלאים את חדר הילדים בעוד ועוד צעצועים ומשחקים – שפע צעצועים שחלק גדול מהם כבר לא מתאים לגילו של הילד, וחלק אחר מקולקל. הדבר יוצר עומס מוגזם ומרוב עצים לא רואים את היער. החדר נהיה כל כך עמוס, עד שעניין פשוט כמו סידור חדר הילדים הופך למשימה בלתי אפשרית. אל דאגה, ניתן לתקן זאת בקלות. קחו את הילד ויחד איתו סדרו הכל. בערימה אחת שימו את הצעצועים שפג תקפם, כמו כן, את אלו שנשברו והתקלקלו ואת הערימה הזו תשליכו לפח. בערימה השנייה שימו צעצועים שקטנים על הצאצא, אלו שכבר אינם מעניינים אותו, אך נמצאים במצב טוב. את הערימה הזו העבירו לבני משפחה, חברים, ארגוני נזקקים, או חנות יד שנייה. את הצעצועים שנותרו, השאירו בחדר וסדרו אותם.

סופרמן, צבי נינג’ה ונסיכות דיסני

סידור חדר הילדים בעזרת מוטיבים של דמויות מסרטים וסדרות של פעוטות, יתברר במהרה כטעות, שכן מהר מאוד הילד יגדל, ואלו כבר לא יעניינו אותו. אם הילד מתעקש, תוכלו להוסיף תמונה של דמות אהובה, בובה או חפצים שניתן בקלות להסיר ולהחליף. לכן רצוי להימנע מציורי קיר של דמויות אלו. גם שטיח או ווילון עדיף שיהיו בעיצוב שיישאר רלוונטי לאורך זמן.

ריהוט

התאימו את גודל הרהיטים לגודל החדר. שפע פריטים מסוגננים ומעוצבים בחדר קטן יצרו תחושת מחנק. סידור חדר הילדים צריך להיעשות כך שיאפשר לילד מרחב תנועה. בנוסף, כשהילד צעיר, דאגו שהמשחקים נמצאים בהישג ידו, כך שיוכל להיות עצמאי. כשהוא גדל, דאגו שבמצב בו הוא יושב ליד שולחן הכתיבה, גבו לא מופנה אל הדלת ושנכנס מספיק אור טבעי לחדר. בנוסף, רצפת פרקט היא קלאסית לחדר ילדים בכל גיל, ואם לא פרקט, אז לפחות שטיח.

Mistakes-Room-Design