אוגוסט 22, 2018

 

בשעה טובה, בקרוב מאוד מסתיים החופש הגדול ומתחילה שנת הלימודים – אירוע שלו מצפים ההורים לא פחות מאשר הילדים. לאורך כל החופש הגדול משתדלים ההורים לבלות את זמנם עם הילדים בנעימים, להפתיע אותם באמצעות אטרקציות שונות ולנסות למצוא גם זמן לנשום ולנפוש פה ושם. כעת, רגע לפני שהחופש הגדול נגמר, יש עוד ההזדמנות ליהנות מימי הקיץ, מהימים הארוכים ומזמן איכות עם בני המשפחה. כדי לדעת איך סיים את החופש הגדול בסטייל – קראו את המדריך הבא.

מסיבת סיום לחופש הגדול

החופש הגדול הוא עבור הורים רבים הזדמנות נפלאה לחזק את הקשר שלהם עם הילדים. אך עבור הילדים זוהי הזדמנות נפלאה לפרוק כל עול, להשתולל, להוציא את האנרגיה הרבה שלהם ולאכול ממתקים שיעניקו להם את הכוח להשתולל עוד קצת. לכן, אפשרות אחת לחגוג את סיומו של החופש הגדול היא לתת לילדים בדיוק את מה שהם רוצים – הזדמנות להוציא קצת אנרגיה. ניתן לנסוע לאתרים כגון הלונה פארק או הסופרלנד, אך מי שבמקרה מטייל באזור הצפון יכול למשל לבקר בפארק “בלגאן” בקיבוץ יגור. כאן ניתן למצוא מתקנים המתאימים לטווח רחב של פעוטות וילדים. עבור הפעוטות ישנו מתחם מיוחד כולל כמובן בימבות מסוגים רבים ומתקנים המיועדים לגילים אלו. עבור ילדים מעט גדולים יותר קיימים מתקנים כגון מכוניות מתנגשות, מגדל תותחי כדורים, מסלולי מכוניות מרוץ ואפילו סירות מתנגשות. עבור נערים ונערות המעוניינים באתגר גדול יותר ניתן לבקר בפארק אקסטרים במעלות תרשיחא. כאן הוקם מבנה בן ארבע קומות המאפשר דרגות קושי שונות, ובו ניתן גם למצוא קומת קרקע שתתאים לילדים בגילים 4 עד 6. מלבד פארקים אלו המצויים בצפון הארץ, אפשר גם להגיע לפארק קיפצובה הסמוך לירושלים, וגם בו קיימות אטרקציות שונות המתאימות לילדים בגילים שונים.

נופשים ומכבדים את הטבע

אחת הפעילויות האהובות ביותר על משפחות רבות בתקופת הקיץ, היא טיול באתרים שונים בארץ. אך לצד ביקור במקומות הרגילים, אפשר גם קצת אחרת. ניתן למשל לבקר ביער הקופים הפועל בהתאם לתפיסת עולם המכבדת לא רק את צורכי בני האדם אלא גם את צרכיהם של בעלי החיים. יער הקופים ביודפת מאפשר לילדים לפגוש פנים מול הפנים את קופי הסנאי המתוקים ולהאכיל אותם, אך הוא גם מדגיש את החשיבות שיש במתן מרחב אישי לחיות. מלבד קופים ניתן למצוא כאן גם חיות אחרות, לשבת מסביב לאגם המלאכותי וליהנות מהאווירה הנינוחה. בצמוד לאתר ישנו גם בית קפה נעים שבו ניתן לאכול ארוחת אוכל טעימה ומשביעה. אוהבי הטבע מוזמנים גם להשתתף באירועים שמארגנת החברה להגנת הטבע, כמו למשל ליל כוכבים שבמסגרתו מטיילים לקראת השקיעה, לומדים על מערכת השמש ומבצעים תצפיות באמצעות טלסקופים. ילדים סקרנים (וגם מבוגרים) ישמחו מאוד להשתתף בפעילות מסוג זה.

מתחדשים לקראת השנה החדשה

סיומו של החופש הגדול מציין את תחילתה של שנת הלימודים, ובדרך כלל זהו הזמן המרגש ביותר של השנה. המחברות נקיות ומוכנות, התיקים מסודרים ללא שאריות של כריכים שנשכחו בהם, והאווירה חגיגית. זה גם הזמן לרענן חדרי נוער ולחדש חדרי ילדים. אם הילד עולה לכיתה א’ זהו הזמן להרכיב עבורו פינת לימודים מתאימה ולבחור בשולחן מתאים ובכיסא שיאפשר למידה נוחה ונעימה. מי שכבר צבר ותק במערכת החינוך – זוהי העת לרוקן את המגירות מחומר לימודים שאין בו צורך ולארגן מחדש את שולחן הכתיבה. לקראת השנה החדשה אפשר גם לעצב מחדש את החדר, לבחור בריהוט איכותי המתאים לגיל הילד ולרענן את המראה הכללי של החדר. שתהיה שנה טובה!

 

1875972