נובמבר 15, 2018

נסיעה לחו”ל היא בדרך כלל הרפתקה מרגשת, חוויה שכולנו מצפים לה. אך כל הורה יודע שנסיעה לחו”ל עם הילדים היא כבר סיפור אחר, ובדרך כלל ההתנסות תהיה שונה. לילדים יש צרכים שונים ומגבלות שונות שיש להתחשב בהם – לא תמיד הם גמולים מחיתולים, כשהם קטנים הכוח הפיזי שלהם אינו גדול, וגם את הבילויים הליליים יש לתכנן בהתאם. אך אל דאגה, המפתח לטיול משפחתי מהנה לחו”ל הוא הבחירה ביעד המתאים. כל עוד מקפידים לתכנן את הטיול היטב, לבני המשפחה צפויה חוויה יוצאת דופן ומגבשת. על יעדים מומלצים לטיול עם ילדים – במאמר הבא.

.

למתחילים

בנסיעה הראשונה לחו”ל, ההורים לא תמיד יכולים לדעת למה לצפות. כיצד הילדים יגיבו לטיסה? האם הם יתרגלו לאוכל המקומי? ואיך יהיה הטיול עצמו? כל שאלות אלו מעוררות חששות רבות בקרב ההורים, ועל כן ייתכן שבתור יעד ראשון לנסיעה לחו”ל כדאי לבחור ביעד קרוב יחסית. כך ניתן יהיה לפחות להבטיח כי אם הטיסה תהיה בעייתית, היא תסתיים מהר. בתור התחלה, ניתן למשל לבחור לטוס ליוון וליהנות בחופשה רגועה של “הכול כלול”. במרבית בתי המלון ישנן בריכות המתאימות למשפחות, פעילויות רבות וארוחות מלאות בהישג יד. מלבד זאת, מזג האוויר ביוון דומה למזג האוויר הישראלי, וגם האוכל אינו שונה בהרבה. משפחות האוהבות לצאת לטיולים רגליים יכולות לצאת למסלולים קצרים יחסית שאינם מאתגרים עבור ילדים קטנים. טיול מסוג זה עשוי להתאים גם לסוף שבוע קצר וגם לחופשה בת כמה ימים, ובדרך כלל יהיה מומלץ לבקר באיים אלו באביב או בתחילת עונת הקיץ (חודשי מאי-יוני).

.

יעדים למתקדמים

  • היער השחור – מי שעבר את “טבילת האש” הראשונה ביוון, ומרגיש מוכן לטיול עם הילדים ביעדים מרוחקים יותר, יכול לטוס ליעדים באירופה. היער השחור בגרמניה נחשב למשל לאחד היעדים הפופולריים ביותר, משום שהוא מהנה גם עבור ההורים וגם עבור הילדים. אזור זה מאפשר לשלב באופן אידיאלי בין טיולים בטבע לבין טיולים בכפרים ובערים, ואפילו לקפוץ לביקור בפארק החבלים הידוע. היער השחור בגרמניה ערוך היטב לקבל את פניהם של התיירים, ועל כן ניתן למצוא צימרים שבהם ישנם מיטות לילדים כמו גם עריסות לתינוקות. מלבד זאת, חשוב לזכור שגרמניה היא מדינה הרבה יותר קרה מישראל, כדאי לתכנן את הטיול לכאן החל מסוף חודש מאי ועד חודש ספטמבר. ביתר השנה מזג האוויר ידידותי פחות.

  • צפון איטליה – יעד פופולרי נוסף בקרב משפחות רבות הוא איטליה, ובפרט אזור האגמים שלו. כאן ניתן לטייל לאורך האגמים וליהנות מהנוף, אך ישנן גם אטרקציות רבות המותאמות לילדים. אפשר למשל להגיע לפארק השעשועים גרדלנד, לבקר בפארק סיגוריה או לטייל בשמורת מפלי מולינה. גם באיטליה ניתן למצוא בתי מלון רבים המותאמים למשפחות, וסביר להניח שלא תתקשו למצוא מלון הכולל הכולל עריסה לתינוק.

  • הולנד – את הרשימה של יעדים מומלצים למשפחות, סוגרת הולנד. כאן ניתן למצוא פארקים רחבים ופורחים, כפרי דייגים, שייט בנהר, ירידים ואטרקציות נוספות. משפחות שיש להן ילדים קטנים יוכלו לטייל כאן בנוחות למרחקים קצרים, ואילו משפחות הכוללות ילדים גדולים יותר יוכלו לרכוב על אופניים ולצאת לטיולים ארוכים יותר.

1846968