אוגוסט 24, 2017

הורים רבים נרתעים מהשימוש בצבע השחור בחדרי נוער או בחדרי ילדים. שחור הוא אומנם צבע מבוקש בעולם האופנה, אך משום מה, הורים רבים מצפים מהילדים ומבני הנוער שירצו לצבוע את חדרם בצבעים הנחשבים לשמחים ועליזים. אלא שהבחירה בחדר שחור-לבן אין משמעותה צביעה של קירות שלמים בצבע שחור, אלא מציאת האיזון המדויק בין השניים.

אלגנטיות

לא בכדי נחשב הצבע השחור לאחד הצבעים האלגנטיים ביותר. כשמשתמשים בו במידה הנכונה הוא יוצר אווירה יוקרתית שאינה מתיישנת גם כשמתחלפות האופנות. השילוב שבין שחור ללבן כצבעים משלימים אינו חדש. סמל היין והיאנג שמקורו בפילוסופיה הסינית משתמש בצבעים אלו על מנת להדגיש את השלמת הניגודים הקיימת בטבע. כשבוחרים בצבעים אלו אין בהכרח צורך להתחייב לצבוע קירות שלמים באותו הצבע. ניתן למשל לצבוע את הקירות בצבע לבן ואותם לקשט בטפט הכולל כוכבים שחורים או לבחור במדפים שחורים או קוביות אחסון שחורות לתלייה על הקיר. מי שבוחר לצבוע את הקיר בצבע שחור יכול להאיר אותו בשרשרת נורות.

התאמה לגילאים שונים

חדרי ילדים מעוצבים היטב יכולים ללוות אותם גם לאורך תקופת ההתבגרות שלהם. חדר שחור לבן הוא דוגמה מצוינת לעיצוב מסוג זה. תינוקות כידוע יכולים לזהות תחילה בעיקר את הצבע השחור, ולכן ייתכן כי ניתן לבחור בצבע זה גם לעיצוב חדר התינוקות, לתלות מוביילים בגוונים אלו, או פוסטרים של חיות בצבעי שחור-לבן. לאחר שהילד מתבגר רצוי לשתף אותו בעיצוב החדר, ולאפשר לו לבחור את התמונות ואת הריהוט בהתאם לטעמו.

גם לבנים וגם לבנות

אחד היתרונות בבחירה בצבעי שחור לבן לעיצוב חדרי ילדים, הוא התאמת החדר לבנים ולבנות כאחד. בבתים שבהם גרים הילד והילדה באותו החדר, הבחירה בצבעים אלו יכולה למנוע עימותים רבים. גם אם מחליטים שכל ילד יעצב את החלק שלו בחדר על פי רצונו, הבחירה השחור-לבן עדיין תשמור על עיצוב אחיד יחסית. בחירה בצבעי שחור לבן תיצור מראה נקי ולא עמוס שתקל על כל ילד לשלב את אישיותו הייחודית בעיצוב הנבחר.

אקססוריז נלווים

יש החושבים כי השימוש בשחור-לבן עלול להיות חד-גוני ולא מעניין מספיק, אך למעשה השימוש באקססוריז הנכונים יהפוך את חדר השחור-לבן למפתיע. אם מדובר בחדר ילדים ניתן למשל לצבוע את אחד הקירות בצבע לוח גיר וכך להגשים פנטזיה של לא מעט ילדים – ציור על קירות. חדר המעוצב בשחור-לבן משתלב היטב גם עם רצפת פרקט שעליה ניתן להניח שטיח המתאים לעיצוב החדר. אפשר לסטות מעט גם לצבע האפור ולבחור בשטיחים אפורים כדוגמת שטיח Shaggy עבה יותר שמוסיף גם טקסטורה חדשה. ניתן גם לשלב בחדר שטיח בהדפס מיוחד או שטיח שיש בו פסים אדומים, וכך להוסיף מעין טאצ’ קטן של צבע. זה היתרון בבחירה בצבעים שחור-לבן  – אם רוצים, ניתן לשלב בכל זאת נגיעה של צבע נוסף או להחליף אותו בקלות בצבע אחר. אחרי הכול מדובר בשילוב קלאסי שתמיד יהיה “נכון”.

21.05.5301.00-dark-metal-guneslik-160x260-cm-636277822105831638