ינואר 17, 2019

בואו נודה בזה – החורף הישראלי הוא לא אחד המרשימים. מלבד הבלחה של סופה בודדת פה ושם, ומעט ברד שנמס בשנייה שהוא נוגע בקרקע, החורף הישראלי נינוח למדי – ואנחנו לא מתלוננים. לשם מה צריך שלג וסופות עזות כאשר אנחנו יכולים ליהנות מימי שמש גם בחורף? לכן, כאשר חושבים על עיצוב מחדש של חדר השינה או חדר הילדים אין צורך ללכת רחוק, ולא חייבים לנדוד לארצות הקור. גם בחורף אפשר לעצב את החדר בסגנון קליל וקייצי. המאמר הבא יציג מספר המלצות לשמירה של מראה מרענן ונעים גם בחורף.

 

ירוק בעיניים

לא בכדי נבחר הצבע הירוק בצבע המוביל עבור חדרי ילדים מעוצבים. בחורף, לאחר רדת הגשמים וכאשר הכול פורח בחוץ, אפשר להכניס קצת מכל הטוב הזה הביתה. ניתן למשל לבחור בטפטים בהדפסי עלים ולשלב גם אלמנטים פרחוניים בשביל זריקת הצבע. מי שחושש להתחייב לירוק העז יכול לבחור בפריט אחד כגון שטיח רך או לבחור מצעים איכותיים לשינה נעימה ורגועה.

מדליקים את האור

החורף בארץ אומנם מתון יחסית, אך ישנם ימים שבכל זאת אנחנו נאלצים להסתגר בבית. מלבד זאת, בעונת החורף השמש שוקעת מוקדם יחסית, ועל כן הבית מחשיך אף הוא במהירות. לכן, כאשר מתכננים חדרי ילדים מעוצבים, חשוב לבחור בחוכמה את גופי התאורה. מומלץ כי התאורה תתאים לריהוט הקיים בחדר, ועל כן – אם בחרנו מיטת ילדים בגוון מסוים, מומלץ כי הגוון של גוף התאורה ישתלב עימו היטב.

צהוב פורח

הצבע הצהוב הוא אחד המזוהים ביותר עם החורף הישראלי. קצת אחרי שיורדים הגשמים הראשונים, מתחילה הפריחה הנהדרת של הסביונים הצהובים. זהו צבע שמח ומעורר, המתאים לכל העונות גם יחד, ומומלץ להשתמש בו גם בעונת החורף. מכיוון שזהו צבע דומיננטי ועז, חשוב לבחור בגוון המתאים, ובעת תכנון של חדרי ילדים מעוצבים רצוי לערב גם את הילדים בבחירה.

לשובבים קטנים

כאמור, בעונת החורף הילדים מבלים זמן רב יותר בבית. לכן, זוהי הזמנות מצוינת לחדש את המראה של החדר ואת הריהוט שלו. אם צריך לרכוש מיטת ילדים חדשה לקטנטנים, ניתן למשל לבחור מיטה הכוללת מגלשה. במיטה מסוג זה, הילד ישן בחלק העליון, וגולש בכל בוקר ליום חדש. מומלץ גם לרענן את מלאי הצעצועים, להיפטר מפריטים ישנים, ולהתחדש בצעצועים איכותיים מעץ כגון מטבח צעצוע או בית עץ, ולילדים מוזיקליים – אף פסנתר צעצוע.

גם לגדולים

כשהילד עוד קטן, ההורים הם אלו המעצבים את חדרו על פי רצונם. אך בשלב מסוים, הילד מפתח טעם משלו, ולכן, השיתוף שלו בתכנון החדר ובעיצובו הופך להיות הכרחי. גם אם הנער או הנערה אינם מעוניינים לעצב מחדש את החדר לקראת עונת החורף, מומלץ לאפשר להם לבחור פריטים חדשים שיסייעו ליצור מראה קליל ונעים. אפשר למשל לבחור פופים או הדומים בצבעים המועדפים,  וכך ליצור פינה חמימה ונעימה לעונה זו.

לבד או עם מעצבת?

כשבאים לעצב חדר אחד בלבד, רבים יעדיפו לעשות זאת בכוחות עצמם עם ההבנה שלהם בעיצוב ובריהוט. עם זאת שווה לזכור, שדווקא בעיצוב של חלל קטן ומוגבל יש יתרון רב למעצבת פנים מקצועית.  חדר הילדים הוא הממלכה של הילד שלכם ועיצוב חכם מבעלת ניסיון יאפשר לו להשתמש בחדר וליהנות ממנו בצורה האופטימלית לשנים רבות. בכל מקרה, תמיד תחשבו מחוץ לקופסא ונסו לשמור על חדר הילדים ריק מרהיטים כבדים ומלא באוויר ואור.

 

המאמר נכתב ומוגש באדיבות הדר כהן עיצוב פנים

חדרים ילדים מעוצבים