יולי 29, 2015

אחד הנושאים החשובים ביותר עליו יש לתת את הדעת הוא נושא הבטיחות בחדרי ילדים. עליכם לזכור כי ילדים אוהבים לשחק ולהשתולל בחדר, והם מארחים גם חברים בחדרם, לכן כל רהיט הופך בעיניהם למתקן שעשועים מהנה. יש להימנע מרהיטים עם פינות חדות ומומלץ גם לקבע את פריטי הריהוט השונים לקיר, במיוחד כונניות וספריות שילדים אוהבים לטפס עליהם. לכן, יש להתייחס לנושא הבטיחות בחדרי ילדים בכובד ראש וחשוב להקפיד על רהיטים עמידים מאיכות גבוהה ומחומרי גלם שאינם נשברים בקלות, רהיטים עם פינות מעוגלות במקום פינות חדות וכדומה.

TeenRooms-Category-Positive

דגש על פתחים בחדר הילדים

יש בשוק פתרונות חכמים ויעילים להגנה על פתחים בחדרי הילדים. חשוב להתקין סורג על החלון או כל פתרון אחר שימנע מהילדים נפילות החוצה, במיוחד כאשר גרים בבניין מגורים משותף, אך גם בבית פרטי כדאי להתקין מנגנונים למניעת נפילה מהחלון. כמו כן, עליכם לזכור כי ילדים בלהט המשחק עלולים לטרוק את הדלת ומנגנון הנעילה עלול להיסגר או להינזק כך שללא עזרה מקצועית של מנעולן לא תוכלו לפתוח את הדלת ולחלץ את הילדים. ניתן לרכוש מנגנונים למניעת טריקת וסגירת הדלת וכדאי לוותר גם על השארת מפתח במנעול הדלת הפנימית.

פינות חדות

כאמור, פינות חדות הן סכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה בחדרי הילדים. במידה ורכשתם רהיטים עם פינות חדות כמו שולחן עבודה, כוורת אחסון או כוננית ספרים ניתן לרכוש גומי המתלבש על הפינות החדות ומונע פציעות קשות בעת נפילה על הפינה. בעת רכישת רהיטים חדשים לחדר הילדים מומלץ להעדיף רהיטים בטוחים עם פינות מעוגלות המיוצרים בהתאם לתקנים המחמירים.

עיגון הרהיטים לקיר

בבואכם לרכוש רהיטים לחדר הילדים כדאי לבדוק האם יש אפשרות לקבע ולעגן את הרהיט לקיר. יצרנים רבים מציעים רהיטי ילדים עם אפשרות עיגון לקיר באמצעות דיבלים וברגים, ובעת התקנת הרהיט בבית ניתן לקבע אותו היטב לקיר כך שגם אם הילדים יטפסו על הארון או כוננית הספרים לא נשקפת לחייהם סכנה בגלל נפילת הרהיטים עליהם.
לסיכום, כהורים אנו מעוניינים להגן על שלום ובטיחות הילדים לכן חשוב להכיר את פתרונות הבטיחות הקיימים לחדרי הילדים ולהגן על היקר לנו מכל משמר.

FOOTBALL_049