אוגוסט 29, 2018

בניגוד לחללים ציבוריים בבית, כגון הסלון או חדר המטבח, חדרו הפרטי של הילד הוא הממלכה שלו. כאן הוא יכול להביא לידי ביטוי את האישיות הייחודית שלו, את תחומי העניין המעסיקים אותו ואת החלומות שלו. זה גם המקום לשלב עיצוב יוצא דופן וצבעוני, עיצוב שאינו נצמד בהכרח לכללים הרגילים, אלא כזה ש”יוצא מהקופסה”. לכן, כאשר מתכננים את חדר הילדים ניתן לעשות שימוש באלמנטים ייחודיים וכך לבנות מרחב חופשי שבו יוכל הילד לשחק, ללמוד ולחלום.

קודם כל – בוחרים רעיון עיצובי

הצעד הראשון בתכנון מוצלח של חדר ילדים או של חדר תינוקות הוא בחירה בנושא המרכזי – הנושא שסביבו יעוצב החדר. תהליך בחירת הנושא תלוי כמובן גם בילד ובגיל שלו. כאשר מדובר בתינוקות, בחירת נושא העיצוב תיעשה על ידי ההורים, אך כאשר מדובר בילדים בוגרים ניתן ואף רצוי לערב אותם בתהליך. אחרי הכול – הילד הוא זה שיגור בחדר וכדאי מאוד שהוא יאהב את סגנון עיצוב שנבחר עבורו. מכיוון שאין גבול לדמיון, היום ניתן לבחור כמעט בכל נושא וסביבו לעצב את חדר הילדים.

ארץ האגדות

אחד ממחוזות הדמיון האהובים על בנים ועל בנות כאחד הוא עולמם ההרפתקני של הפיראטים. בחירה בנושא זה תאפשר לשלב גוונים רבים בחדר, החל באדום בוהק ועוצמתי וכלה בכחול העמוק של הים ובצהוב השמח של השמש. כאשר בוחרים למשל בנושא זה אפשר לשלב ציורי קיר או רצפה הכוללים מפת אוצר או לצבוע את הקירות בגוונים מתאימים. אם מדובר בחדר תינוקות לעומת זאת, כדאי לבחור באווירה רגועה יותר, והורים רבים פונים לעולם האגדות ובוחרים לשלב בעיצוב החדר בובות אהובות של דמויות מוכרות שליוו אותם כשהיו קטינים.

גם רהיטים יכולים להיות ייחודיים

עיצוב מיוחד ומרהיב של חדר ילדים אינו תלוי רק בבחירה של צבעי הקיר או בשילוב של ציורי קיר יפים. כיום, חלק גדול מעיצוב החדר כולל בחירה בריהוט המשתלב בנושא שנבחר ובסגנון הכללי. מי שבחר לדוגמה לעצב את החדר על פי נושא של שודדי ים, יכול למצוא בחנויות מיטות ילדים המעוצבות כסירות, להתאים הדום המעוצב כתיבת אוצר ולבחור שולחן כתיבה ייחודי המשתלב במראה הכללי. כך רהיטי החדר כבר אינם פונקציונליים בלבד, אלא הם משחקים תפקיד עיקרי בעולם הדמיון של הילד. גם כאשר מתכננים חדרי תינוקות, ניתן לשלב רהיטים שיוסיפו לסגנון הייחודי שנבחר. כך לדוגמה אפשר לבחור מיטת תינוק המעוצבת ככרכרה וכבר הופך החדר לחלק מעולם האגדות.

אביזרים משלימים

חדר מושלם מחייב כמובן אביזרים משלימים, וגם כאן קיים היום מבחר גדול מאוד. לצורך השלמת המראה של החדר, אפשר לדוגמה להפוך את אחד הקירות ללוח המזמין את הילדים לצייר עליו, או להתאים לחלונות וילונות שירככו את המראה של החדר. את סגנון החדר אפשר להשלים גם באמצעות שימוש בשטיחים נעימים שיאפשרו לילד לשבת בנוחות על הרצפה גם בחורף הקר. מלבד זאת, חשוב לשים לב גם לפרטים הקטנים ולבחור מצעים מתאימים שיסייעו ליצור את המראה השלם.

 

מיטת מעבר מכונית לבנה