ספטמבר 24, 2015

חדרי ילדים נועדו למגוון רחב של עיסוקים ולשם כך, עליהם להכיל את הרהיטים הנכונים ואת האביזרים שיאפשרו ואף יעודדו את הפעילויות היומיומיות. סידור נכון של חדרי הילדים יאפשר להם ליהנות בו יותר ולכן גם לשהות בו בכיף, בין אם זה על מנת לשחק, לארח חברים, להכין שיעורים או למצוא רגיעה על מנת לקרוא ספר.

המיטה ושולחן הכתיבה

אם תשאלו את הילדים האם הם אוהבים לקרוא ואם כן איפה, רובם יענו שהכי כיף לקרוא במיטה. על מנת לאפשר לילדים את המרחב הנעים להשתרע עליו עם ספר ביד, כדאי לרכוש כבר בשלב מוקדם מיטת נוער, מיטה וחצי או מיטה מתכווננת אשר תהפוך לנקודת עידוד נוספת להשקיע זמן בקריאה. מעבר לגודלה, המיטה של הילד צריכה להיות חזקה ובטוחה לשימוש וכדאי שהיא תהיה עשויה מעץ מלא וצבועה לפי התקנות של מכון התקנים, כלומר בצבעים נטולי רעלנים. הורים לא מעטים מתנגדים לכך שהילד יקרא במיטה, מכיוון שלדעתם המקום שמיועד לכך הוא האזור של שולחן הכתיבה. הצבת כורסא נוחה לצד השולחן תהיה הפשרה הנכונה, מכיוון שהילד יוכל לקרוא בתנוחת ישיבה, אך יזכה בעת הקריאה לנוחות מפנקת. דרך נוספת לעודד את הילד לקרוא בחדר היא לרכוש לו כיסא לימודים מדליק.

התאורה האופטימלית והאווירה המעודדת קריאה

כל מומחה לעיצוב חדרי ילדים יגיד לכם כי על מנת שהילד יחוש את השקט הנפשי ואת השלווה הדרושים על מנת להתרכז וליהנות מפעולת הקריאה, כדאי שהצבעים שישלטו בחדר יהיו צבעים בהירים ונעימים לעין. כמו כן, כדאי להמעיט בכמות התמונות והפוסטים ולא להכניס לחדר אלמנטים רבים בצבעים מנוגדים אשר רק מסיחים את דעת הילד. התאורה בחדר צריכה להיות טבעית עד כמה שאפשר וכדאי להימנע מאור חזק מדיי אשר יסנוור ויגרום לאיבוד הריכוז ולאי היכולת להתעמק בקריאה. מנורת לילה לצד המיטה תעודד את הילד להיכנס למיטה עם ספר במקום עם משחק מחשב. זכרו בעת עיצוב חדרי ילדים כי האיזון בין הצבעים הוא שם המשחק מכיוון שהוא זה אשר יצור את הסביבה המעודדת לקריאה, בין אם זה לצד שולחן מחשב או במיטה.

read-book-room