אוגוסט 19, 2015

מחפשים פתרונות איכותיים של תאורה לחדר של הילד? רוצים לדאוג לילד לחדר מואר היטב, שכיף להעביר בו שעות של כיף, פעילות הנאה ולימודים? ריכזנו עבורכם להלן כמה טיפים חשובים ומועילים כדי שגם אתם תוכלו לבחור נכון יותר את פתרונות התאורה הבאים לחדר הילדים.

עוצמת תאורה משתנה

בחדר הילדים נדרשת עוצמת תאורה משתנה במהלך שעות שונות של היום והלילה. לכן, כדאי מאוד לשלב פתרונות וגופי תאורה שניתן לעמעם או להגביר בהם את האור לפי הצורך.

תאורה בפינת העבודה

כאשר הילדים גדולים מספיק בכדי לארגן להם פינת עבודה משלהם או פינת יצירה נחמדה לא כדאי להסתמך רק עם אמצעי התאורה המרכזיים, התלויים לרוב במרכז החדר. גם אם מדובר בגוף תאורה איכותי, שמספק תאורה מצוינת, חשוב להתאים בנוסף גם פתרון מסוג תאורת שולחן. כך, לא נוצר צל בלתי נעים בדיוק על המחברת וכך מונעים מהעיניים מאמץ מיותר או תחושה חשוכה ולא נעימה.

ניצול אזורים עם אור טבעי

כאשר מתקינים תאורה לחדר הילדים כדאי לעשות זאת תוך תשומת לב לחלונות שמאפשרים כניסה של אור טבעי. עדיף ככל האפשר לשלב בין אור טבעי לבין פתרונות תאורה כך שבכל שעה ניתן יהיה ליהנות מאור מלא ונעים.

גופי תאורה עליזים לקטנים

עבור חדרים של ילדים קטנים ופעוטות ניתן ואף מומלץ לבחור גופי תאורה התואמים את גילם. הקטנים מגלים סקרנות רבה ביחס לסביבתם ואין כמו גוף תאורה יפה ועליז כדי לסייע בפיתוח סקרנות טבעית וערנות לסביבה.

תאורה בטוחה לראש שקט

חשוב שאמצעי התאורה יהיו בטוחים לשימוש ובעלי תו תקן. עם בריאותם של הילדים לא משחקים!

נורות ליבון פחות מומלצות

לא מומלץ לעשות שימוש בנורות ליבון לחדר הילדים. יש גופי תאורה חסכוניים יותר וגם כאלה שלא מפיצים חום.

שילוב נכון של אהילים וגופי תאורה

שילוב נכון של אהילים וגופי תאורה יכול לשדרג את האווירה וליצור חדר מעוצב ונעים יותר לשהייה.

מנורת קיר ללילה שקט

במידה והילד אוהב לישון עם אור, כדאי לבחור גם תאורת קיר קטנה ועדינה או מנורת קיר קטנה.

Natura-Baby-Ceiling-Lamp1