דצמבר 8, 2015

מיטות האפיריון הן פיתוח עתיק מאד, אשר המטרה העיקרית שלו הייתה להעניק למלכים בארמונות פרטיות, במהלך הלינה שלהם, מפני אנשים העוברים במסדרונות הבית. המאפיין העיקרי של המיטות האלה הוא וילונות כבדים, אשר תלויים על גבי מספר דפנות ונועדו לא רק לספק פרטיות – אלא לשמש גם פריט עיצובי. במאות השנים שחלפו מאז שמר האפיריון על הפופולאריות שלו, כאשר כיום יש לו נוכחות מכרעת ברהיטים שונים: לא רק במיטות תינוקות, אלא גם בעריסות או אפילו בעגלות.

גם אתם מעוניינים לרכוש עבור התינוק שלכם פריט מסוים המבוסס על אפיריון. אז איך תעשו את הבחירה המושכלת?

העיצוב כן קובע

כיום, כאשר מדברים על אפיריון, נכנסים לשדה משחק רחב במיוחד ומגוון העיצובים גדל משמעותית כשמדברים על מוצרים המיועדים לחדרי ילדים. ההחלטה הראשונה שצריך לקבל ביחס לאפיריון, לכן, נוגעת לעיצוב הספציפי שלו. המטרה היא לבחור באפיריון בגוונים בהירים, ורצוי גם כזה הכולל על גביו דמויות או ציורים המדברים אל עולמם של הילדים. אסור לשכוח שהסקרנות של הילדים תביא לכך שהם “יחקרו” היטב כל אפיריון, בייחוד כזה המונח במקום מרכזי כמו המיטה שלהם, בה הם מבלים שעות ארוכות מדי יום.

עקב העובדה שאפיריון משמש פריט אסתטי לא פחות משהוא פריט פרקטי, צריך לתת את הדעת על ההתאמה הספציפית שלו לחלל בו הוא מוצב – חדר הילדים, במקרה הזה. המטרה היא פעמים רבות ליצור מקשה עיצובית אחת, פחות או יותר, היוצרת מראה הרמוני ככל האפשר. בדרך זו גדלים הסיכויים ליצור סביבה רגועה ונוחה עבור הילד.

תפעול האפיריון

האפיריון צריך להיות לא רק מרשים מבחינה אסתטית, אלא גם לבצע את התפקיד שלו ללא דופי: בעיקר, הענקת פרטיות לילד ויצירת סביבה רגועה עבורו. כדי שמטרת העל החשובה הזו תושג, חשוב לוודא היטב את מימדי האפיריון ולראות שהם מתאימים למאפייני הפריט עליו הוא אמור להיות מושם. מיותר לציין שלכל רהיט יש את האפיריון שיכול להתאים לו ביותר.

כאשר פונים לחברה המציעה את האפיריון, ועל כל שכן מתקינה את הוילונות בחדר הילדים עצמו, יש לוודא שהתפעול (פתיחה וסגירה) הם נוחים ונעשים ללא קושי.

Flora-New-Canopy1