יולי 15, 2019

החופש הגדול בעיצומו ואתם מתכננים לרכוש לילדכם שולחן כתיבה איכותי לקראת שנת הלימודים הבאה. שולחן שעליו יכין את שיעורי הבית, יבצע עבודות וגם ישחק על המחשב. אבל נשאלת השאלה כיצד בוחרים שולחן יעיל ואיכותי שישמור על בריאות הגוף ויאפשר להם לעסוק בכל אותן מטלות בנוחות ולאורך זמן?

מחקרים מעידים שהילדים של היום נוטים לשבת מעל לחמש שעות על המחשב – זה זמן שיא ביחס לעבר, שילדים נהגו לצאת יותר מהבית, לשחק בחוץ וכו’. במצב כזה נאלץ לקחת את הבחירה של שולחן וסביבת העבודה של הילד, ברצינות מרבית ולספק מענה איכותי ובריא ביותר שתומך בגוף שלו לאורך שעות ועומד בכל הדרישות של הילד של ימינו.

תנאים מקסימליים 

ילדים שיושבים בחדר הילדים מול שולחן מחשב או כתיבה מאמצים את הצוואר, את הגב וגם את פרקי הידיים, לכן יש לוודא שבזמן הישיבה שלהם יסופקו להם כל התנאים ששומרים על אברים אלה ומספקים תמיכה מלאה. זאת ניתן לעשות על ידי:

גובה שולחן מתאים – ילדים הם נמוכים ולכן הם צריכים שולחנות בהתאם לגובה שלהם. יש לבדוק את הגובה הנכון בזמן שהילד יושב על כיסא מודולרי. גובה השולחן צריך להיות בגובה המפרקים של הילד בזמן ישיבה, והראש שלו צריך להיות בקו ישר אל מול המסך. גובה ממוצע מומלץ לשולחן כתיבה לילד הוא 75 ס”מ.

מרחק ומרחב –  חשוב שהמסך של הילדים או כל דבר שיונח על השולחן יהיה במרחק סביר ולא קרוב מדי לעיניים. כמו כן, חשוב שלידיים של הילד תהייה משענת נוחה עם תמיכה מצד השולחן. עומק ממוצע מומלץ לשולחן כתיבה לילד הוא – 80 ס”מ.

במידה ולא נספק להם את המענה הנכון, הם עלולים להתחיל לחוש מיחושים באזור הגב, הצוואר וגם בפרקי היד. בנוסף, חשוב שהשולחן כתיבה והכיסא שמיועד לו, יהיו רהיטים מודולריים שמשתנים בהתאם לגדילה של הילד, השולחן צריך לשרת את הילד שנים ארוכות קדימה, הן מבחינת הנוחות והן מבחינת האיכות.

מקורות אחסון 

עכשיו כשכיסנו את כל הצד הבריאותי, יש להתייחס גם לצד הפרקטי בבחירה של שולחן כתיבה לילדים. שולחן כתיבה הוא מקור לאחסון מושלם והוא מרכז את כל החפצים האישיים של הילד שקשורים גם לתחביביו וגם לבית הספר. רצוי שלשולחן יתווספו מדפי אחסון, שבהם ניתן לאחסן את כל הציוד שלו. כמו כן, מגרות הם פתרון אידיאלי לשמירה של כל מיני פיצ’פקייס וכו’. היום יש גם שולחנות שמגיעים עם תאי אחסון שבהם ניתן לאחסן כלי הכתיבה, מטבעות ושאר פריטים.

והדבר האחרון הוא בחירה בשולחן כתיבה מחומר גלם איכותי! בכל רכישה שלכם חשוב שתבחרו שולחן כתיבה מעץ איכותי ועמיד שיחזיק לאורך שנים וישרת את הילד לפחות עד האוניברסיטה.

20.54.1101.00