פברואר 5, 2019

תוספת חדשה למשפחה היא ללא ספק סיבה למסיבה ואפשרות להראות לאם הטרייה בדיוק עד כמה היא חשובה לכם. אבל לא כל מתנה תעשה את העבודה ולא כל פריט יעזור בימים הראשונים והמאתגרים של לאחר הלידה. אז איך תבחרו את המתנה המושלמת? הנה 4 רעיונות למתנות לאם הטרייה ולרך הנולד.

סט מצעים רך ומפנק

סט מצעים איכותי נחשב באופן מסורתי למתנה שעוזרת לאם ולתינוק החדש. הסיבה לכך היא פשוטה: התינוקות זקוקים למעטפת שתעזור להם להתרגל למציאות החדשה ותספק להם את המגע הרך והנעים בשביל להקל על השינה. בנוסף, העניין הוא קריטי בעונות החורף והקיץ כאשר רוצים לווסת את הטמפרטורה ולמנוע הזעה מיותרת.

כדאי שתשימו לב להרכב החומרים של כל סט מצעים. חשוב לזכור שסט באיכות ירודה עלול להתכווץ לאחר כביסה אחת בלבד ולהפוך כל החלפה למשימה בלתי אפשרית. שווה גם לשאול על עניין הקמטים והכתמים – ללא ספק פרמטרים שיקבעו את כדאיות העניין.

כורסת הנקה נעימה

כורסת הנקה איכותית היא מסוג המתנות שרק אמא יודעת עד כמה היא חשובה ויכולה לשדרג את החיים של היולדת הטרייה. למעשה, עד לשנים האחרונות לא היה נהוג לחשוב על זה, אולם בשנים האחרונות מבינים שכורסת הנקה טובה תמנע כאבי גב מיותרים. גם העיצוב שלה עשוי לתרום לתחושה הנכונה בחדר הילדים החדש.

שווה להתרחק מכורסאות שנראות טוב אבל הן פשוט לא פונקציונליות לטווח הארוך. כורסאות שהשקיעו יותר בעיצוב שלהן מאשר בייצור שלהן, הן בהחלט לא רעיון ששווה לאמץ.

עגלה איכותית לתינוק

עגלה איכותית היא ללא ספק אחת המתנות הטובות ביותר לתינוק ולאם כאחד. בניגוד למתנות האחרות ברשימה, כאן לא מדובר רק על עיצוב או נוחות, אלא על איכות החיים של האם החדשה במשך החודשים הראשונים שלאחר הלידה. שווה להזכיר גם את האספקטים הבטיחותיים והנוחות של העגלה לתינוק שרק נולד ואשר זקוק למעטפת של הגנה.

שווה לזכור שמדובר במתנה יקרה באופן יחסי ולכן אפשר לשתף את הרעיון עם כמה חברים או בני משפחה. אסור גם להתפשר על עגלות שאין להן את האיכותיות המבוקשות או כאלו שסתם נמצאות במבצע.

שטיח נוח למשחק וזחילה

שטיח משחק וזחילה הוא עוד רעיון נפלא ומתנה סופר שימושית. שטיח שכזה הוא בגדר חובה בכל חדר תינוקות משום שהוא מאפשר להורים החדשים לחסוך באחת ההוצאות הקבועות שמלוות כל ברכה למשפחה. אם ניקח בחשבון את העובדה שהוא ילווה את הילד עד לצעדים הראשונים וישדרג את העיצוב של חדר התינוקות – נבין בדיוק עד כמה החשיבות שלו גדולה ומשפיעה על כל החודשים הראשונים של חיי התינוק.

 

 

על מה לתת את הדעת? על העיצוב של השטיח (ועל הטעם הדקורטיבי של האם הטרייה).  כדאי להעדיף שטיחים שנוחים לשימוש ממושך ושאינם נוטים להינזק בקלות. חשוב לבחור בשטיח שלא יאלץ את האם לנקות אותו שעות ואשר יהיה כמה שיותר נוח לזחילה.

המאמר נכתב באהבה גדולה על ידי תות וניל – מתנות מעוצבות לאם ולתינוק.

 

 

 

עגלת תינוק הסבה HESBA קונדור קופה