פברואר 28, 2018

בכל שנה שחולפת נדמה שחשיבותו של חג הפורים מתעצמת, לפחות בעיני הילדים ובעיני בני הנוער המנסים להתעלות על עצמם ועל חבריהם בבחירת התחפושת. במקרים רבים, במיוחד אם מנסים לאתר תחפושת ברגע האחרון, מוצאים את התחפושת הסטנדרטיות. אבל אפשר גם אחרת.

בחנויות יד שנייה הייתם?

רכישתה של תחפושת ראויה לשמה עלולה להיות עסק יקר. מחירן של תחפושות עשוי להגיע גם לעד כמה מאות שקלים, וכמדובר בפריט לבוש המשמש אותנו ליום אחד בלבד, לא תמיד מדובר בהשקעה חכמה. לכן, עבור מי שמחפש תחפושת מקורית במחיר סביר, כדאי לבדוק האם בקרבת ביתו קיימת חנות לבגדים יד שנייה המוכרת גם תחפושות. במקרים רבים חנויות אלו מחזיקות בסחורה הכוללת תלבושות ישנות מתוך הצגות תיאטרון, או בגדים ישנים שעברו בירושה. כך ניתן למשל להרכיב תחפושת של דמות היסטורית מוכרת או של גיבור מיתי. פעמים רבות כשמדובר בחנויות המחזיקות בתלבושות ישנות או בבגדים מהודרים ישנים, איכות הבגד ואיכותה של עבודת התפירה יהיו גבוהים יותר, ועל כן גם התחפושת תהיה מוצלחת יותר. ישנם מקרים שבהם חנויות מסוג זה מאפשרות לשכור את התחפושות ואז עלות השימוש בה היא נמוכה הרבה יותר.

תחפושות מהסרטים

אפשר כמובן לבחור בתחפושות של הגיבורים הקלסיים, ומי שמטייל ברחובות בזמן החג, סביר להניח שיאתר כמה נסיכות מהסרט פרוזן, מספר סופרמנים ולא מעט צבי נינג’ה. גם גיבורי סרטי וולט דיסני עדיין נפוצים מאוד, ולכן ניתן לראות גם תחפושות של היפיפייה הנרדמת, של שלגיה ושל בת הים הקטנה. אך מלבד התחפושות הסטנדרטיות הללו, ניתן לבחור גם בגיבורים נפוצים פחות מעולם הסרטים. ילדות קטנות יכולות למשל להתחפש למואנה, ובנים יכולים לבחור בדמות מתוך גיבורי מרוול (Marvel). ילדים רבים גם מבקשים להתחפש לגיבורים האהובים עליהם מתוכניות הטלוויזיה. כך למשל קיימות תחפושת של סדרת מטוסי העל, סופר סטרייקה, כוח PJ, יובל המבולבל ואפילו הלו קיטי. ניתן גם לבחור בסרטים אהובים אחרים כגון “חתול תעלול” וליצור תחפושת זוגית מתוקה לתינוקות תאומים של “דבר אחד ודבר שתיים” המככבים בסרט. בני נוער ומבוגרים יכולים כמובן לבחור בדמות המתאימה יותר לגילם, כמו למשל דמותה של “לייד בירד” מהסרט החדש והמוערך.

קצת אחרת

כמעט בכל שנה, ניתן לראות תחפושות מיוחדות המאפשרות לילדים ללבוש את דמותם של גיבורי השעה שפוסטרים שלהם מתנוססים על קירות חדרי נוער, וקירות חדרי ילדים. השנה למשל, ייתכן כי יהיו כאלו שיבחרו בדמויותיהם של סטטיק ובן אל. בחירה מסוג זה מאפשרת גם למשל ליצור מעין תחפושת המשותפת לילד ולחבר הטוב שלו. בני נוער אחרים יעדיפו לבחור בגיבורי תרבות אחרים כגון ג’סטין ביבר או בדמויות מתוך סדרות טלוויזיה אהובות כגון חאליסי ממשחקי הכס. אפשר כמובן לבחור בכל סלבריטי אחר וקל לזיהוי, וכך אפשר למשל להתחפש לדמותו של טראמפ, נשיא ארצות הברית או של אורן חזן, הפוליטיקאי הישראלי. חג שמח!

635820688008550076