מרץ 25, 2019

חג האביב תמיד היה הזדמנות מצוינת לסדר מחדש את הבית, להיפטר מפריטים שסתם מכבידים עלינו ולרענן את המראה הכללי של החדרים. בתקופה זו, מקומות עבודה רבים מאפשרים לעובדים לבלות זמן איכות עם בני המשפחה, ומשרדים רבים סגורים לרגל החג. לכן, יש משפחות המחליטות לתעל את זמן החופשה לשיפוץ החדרים ולשדרוג המראה הכללי של הבית. מכיוון שמדובר בחופש קצר יחסית, רבים בוחרים בפרויקטים בקנה מידה קטן כגון חדרי הילדים. מהם הדברים החשובים שבהם יש להתמקד בעת שדרוג חדר הילדים בפסח? על כך במאמר הבא.

קודם כל – מתקנים

לעיתים קרובות, נחוץ מבט של אדם זר כדי לסייע לנו לראות את הבית שלנו בעיניים חדשות. אנחנו מבלים בבית שלנו כל יום ועל כן בשגרה זו אנו נוטים להתעלם מפגמים קטנים, גם כאשר אלו גלויים לעין כל. תריס שבור, טיח מתקלף, ברז ש”רוקד” במקומו או מנורה שמותקנת עקום – כל אלו עשויים להיות שקופים בעינינו כאשר אנו רואים אותם כל יום. לכן, לפני שמחליטים מה בדיוק רוצים לשדרג ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת, נסו לבחון את חדרי הבית כאילו הייתם אורח שהגיע לבקר. הסתכלו על הקירות, נסו לאתר סדקים, בחנו את הדלתות ואת הריהוט הקיים ושימו לב אם ישנם כתמים או פגמים אחרים. אם מצאתם אזורים הדורשים תיקון, יש לטפל בכך בהקדם, עוד בטרם צובעים את הקירות ובטרם משדרגים את המראה של החדר.

מתכננים את החלל מחדש

חדרי ילדים או חדרי נוער משמשים לעיתים קרובות כמעין “מחסן” או כמקום איפסון של בגדים ישנים או של פריטי ריהוט שהועברו לכאן מחדרים אחרים בבית. אך בשלב כלשהו, בני המשפחה מתחילים להבין כי כעת, לאחר שהילד גדל מעט, המרחב האישי שלו הופך להיות משמעותי יותר עבורו, ויש להתאים אותו לדרישותיו ולאישיותו המתפתחת. חופשת הפסח היא הזדמנות מצוינת לרענן את המראה של החדר, להיפטר מחפצים ישנם השייכים לתקופות קודמות ולחשוב על חלל החדר מחדש. ילד שעולה שנה הבאה לכיתה א’ למשל, יהיה זקוק בקרוב לפינת עבודה, ולכן יש לוודא כי בחדר קיים המרחב המתאים לכך. הקו המנחה בהתנהלות הוא כמוכן השגת שיתוף פעולה מלא של הילד, ותכנון של חדרי נוער או חדרי ילדים בהתאם לרצונותיו ובהתאם לתקציב הקיים.

מעצבים ומרהטים

בשלב הבא, לאחר שבוצעו התיקונים הדרושים, ולאחר שתכננו את המרחב בהתאם לצרכים של הילד, יש לרהט את החדר ולעצב אותו. אם הריהוט במצב טוב, ייתכן כי יש אפשרות לחדש אותו באמצעות שכבת צבע בלבד, אך ישנם מצבים שבהם יהיה מומלץ לרכוש ריהוט חדש לגמרי. אם הריהוט כבר אינו תואם את גילו של הילד, אם כאשר הוא ישן במיטה הרגליים תלויות מחוץ למסגרת – יש מקום לשיפור. במקרים שבהם נדרש ריהוט חדש, זוהי הזדמנות ליצור עיצוב מלא ועשיר בהתאם לקונספט מסוים. ניתן למשל לבחור בקו הטבעי, בצבעים בהירים ומרגיעים, אך ייתכן כי ילדים אחרים ירצו קצת “אקשן” בחדר ויעדיפו מיטת מכונית למשל. בשורה התחתונה – כדאי לבחור בעיצוב שישרת את הילד היטב בשנים הבאות ויאפשר לו להביע את עצמו ואת אישיותו הייחודית.

20.54.1104.00_1