פברואר 1, 2018

לעתים נדמה כי אם נולדת בחורף, הרי שנגזר עליך לחגוג את יום ההולדת ספון בביתך. אך כיום ניתן למצוא אינספור פתרונות יצירתיים לאירוע שמח ומקורי.

נפגשים בג’ימבורי

ארגון יום-הולדת עשוי להיות פרויקט לא קטן, במיוחד כשהילד הוא בין הילדים הראשונים שחוגגים את יום ההולדת שלהם. הורים רבים מעוניינים “לעשות רושם טוב”, ולהפוך את האירוע לחוויה בלתי נשכחת עבור הילד. אלא שלא תמיד להורים נוח להקים אירוע שכזה בבית. ימי הולדת כרוכים בהכנות רבות, אך הם גם מצריכים מקצה ניקיונות לפני האירוע ולאחריו, ולא כל הורה מעוניין לסכן את הספה שלו או את המזנון שרכש בכסף טוב. על מנת לחסוך את כל אלו, אפשר היום לקיים אירוע מהנה במסגרת הג’ימבורי או הפעלתון הקרוב לבית. מקומות אלו מאפשרים לסגור מתחם המיועד אך ורק לבאי המסיבה, ובדרך כלל ניתן גם להגיע להסדר בכל הקשור לכיבוד המוגש לילדים. כאשר הילדים הם מעל לגיל מסוים, פעילות מסוג זה גם מאפשרת להורים לשבת בנינוחות לפטפט תוך כדי שתיית הקפה. הילדים מוציאים אנרגיות וחוזרים הביתה עייפים אך מרוצים.

חוגגים בחדר הילדים

אף על פי שהיום עולם ימי ההולדת הפך לתעשייה ממש, לא תמיד חייבים להגזים. מי שחושש לשלמות חדר האורחים שלו, יכול לקיים את יום ההולדת בחדרי ילדים או בחדרי תינוקות, בהתאם כמובן למספר הילדים שצפוי להגיע למסיבה, ובהתאם לגודלו של החדר. מסיבה מסוג זו מאפשרת להכיר לחברים מהגן את עולמו הפנימי של הילד, וזוהי גם הזדמנות לעצב מחדש את החדר של הילד, וכמובן גם לסדר אותו. כאשר עורכים את יום ההולדת בחדר של הילד ניתן למשל להקים תחנות משחק שביניהם יוכלו לעבור הילדים, להשתמש בנייר ציור מגולגל לארגון של פינת ציור, או להקים פינת יצירה המצוידת בסט בנייה עם כלים מתאימים. אפשר כמובן גם להזמין מפעיל ולהקים למענו במה קטנה, וילדים הנהנים מהצגות יעדיפו אולי תיאטרון בובות. במקרים אחרים אפשר להזמין קוסם, שגם היום הוא עדיין אטרקציה בעיני ילדים רבים. מומלץ אם ניתן לבחור במפעיל בהתאם להמלצות של בני משפחה או חברים.

סדנאות ביתיות

חתן השמחה הוא כמובן הילד עצמו, אך במשפחות רבות ההורים שותפים לחגיגה. הורים שאוהבים למשל לאפות, ושהתברכו במטבח גדול דיו, יכולים לערוך סדנת אפייה לילדים. מי שאינו בטוח בכישוריו הקולינריים יכול גם להזמין לביתו שוקולטייר שיכין ביחד עם הילדים שוקולדים בטעמים שונים. במקרים אלו השוקולטייר מביא עמו בדרך כלל את על הציוד הנדרש, אך יש לקחת בחשבון כי ההורים הם אלו האחראים על הניקיון בסיום הפעילות. מלבד סדנאות מקצועיות מסוג זה ניתן גם לערוך סדנאות נוספות, שגם ההורים בעצמם יכולים להרכיב. כאן ניתן לפעול כיד הדמיון; אפשר למשל להכין ראש דשא עם הילדים, לעבוד עם תבניות גבס, להכין מסכות פנים וכיוצא בזה. בסופו של דבר, בחירת הפעילות צריכה להתבצע בשיתוף עם הילד ובהתאם למגבלות השונות. מזל טוב!

trio-slider