אוגוסט 10, 2017

עיצוב החדר בהתאם לעולם הפנימי של הילד

אחד הדברים הראשונים שכל הורה שיש לו כמה ילדים לומד, הוא שכל ילד הוא עולם שלם בפני עצמו, וכל ילד שונה מאחיו ואחיותיו. לכן, במקרים שבהם לכל ילד חדר פרטי משלו, מתבקש גם סגנון עיצוב שיהיה ייחודי ומיוחד לו. הורים אינם תמיד ששים להשלים עם מצב זה. לעתים קיים חשש כי העיצובים השונים של החדרים לא ישתלבו היטב זה בזה ויצרו דיסוננס ומראה “מבולגן”. אך למעשה עיצוב של חדר ייחודי ונאה לילד עשוי דווקא לעודד אותו לשמור על העולם שבנה לו, וחשוב לא פחות – לשמור על חדר מסודר.

הגשמת חלומות

חלומות עלולים להיות דבר מופרך ביותר, ותהליך עיצוב טוב הוא כזה הבוחן מה הם השאיפות והרצונות וכיצד ניתן להגשים אותן בצורה ריאלית. בתחילת תהליך העיצוב חשוב כמובן לשוחח עם הילד על התחביבים ועל הרצונות שלו. חשוב לשמוע ממנו איך נראה חדר החלומות שלו, אך גם חשוב להתמקד בעיקר. בשלב סיעור המוחות סביב העיצוב, נזרקים לאוויר רעיונות רבים, וחשוב להבין מהילד איזה מהרעיונות הללו באמת מדבר ללבו ומה מתוך רעיונות אלו הוא הכי רוצה להגשים.

קצת יצירתיות

אז נכון שלא נוכל להגשים את כל החלומות, אך אין ספק כי חדרי נוער הם בדיוק המקום הראוי לגילוי מידה טובה של יצירתיות. כיום, ניתן למצוא ריהוט במגוון רחב של עיצובים, ופעמים רבות אפשר אפילו לבצע התאמות אישיות קטנות שיסייעו להשיג את הרעיון המבוקש. לא תמיד צריך לדבוק במסגרת המוכרת. את המיטה למשל ניתן לעצב בצורה מיוחדת. אפשר לבחור במיטת מכונית שתכניס קצת “אקשן” לחדר, או אם מדובר בחדר לשני ילדים, מיטת קומתיים הכוללת גם מעין תא סודי. את אווירת הסודיות אפשר לחזק גם בעזרת הדום בצורה של תיבת אוצר למשל, שאליו נוסיף מנורת תקרה שתתכתב עם רעיון שודדי הים.

אביזרים משלימים

את האווירה המיוחדת בחדר בונים לא רק בעזרת ריהוט ייחודי ואיכותי, אלא גם בעזרתם של אקססוריז. לעתים יש צורך בטאצ’ הנוסף הזה כדי להגשים את הרעיון שאותו הגינו. שימוש במנורות מיוחדות, טקסטילים ופופים יכול לסייע במטרה זו. היום קיימת מודעות רבה לחשיבות שיש לגופי תאורה, וניתן למשל למצוא מנורות בסגנונות רבים  – מנורות בסגנון רומנטי, מנורות המעוצבות על פי עולם הכדורגל ועוד. לצד התאורה הנכונה אפשר לשלב בחדר שימוש נכון בטקסטיל. תחום זה הוא רחב מאוד, ולשם השלמת האווירה המתאימה בחדר, כדאי להשקיע לפחות בזוג מצעים איכותי אחד ובווילונות הנכונים.

הילד מתבגר

כשבוחרים עיצוב לחדר הילד, כדאי לקחת בחשבון כי ייתכן שלא יעבור זמן רב, והילד ידרוש עיצוב מחדש של חדרו. מה שהתאים לילד בגיל 5 לא יתאים לו בהכרח בגיל 10, ולכן רצוי מאוד לגלות גמישות בכל הנוגע לעיצוב החדרים. בסופו של דבר, גם אנחנו אוהבים מדי פעם לעצב מחדש את הבית שלנו, עיצוב זה מכניס לא פעם אנרגיות חדשות לבית.

מיטת מכונית מעוצבת