יוני 4, 2019

כאשר אנחנו מעצבים את הבית שלנו, המטרה שלנו היא ליצור מקום שיהיה לנו נעים לחיות בו, מקום שישקף את הזהות שלנו כמשפחה. אך עיצוב חדר הילדים הוא עניין אחר לגמרי; כאן יש לנו בדרך כלל חופש יצירתי רב יותר, מתוך ההבנה שהחדר נועד בעיקר עבור הילד. החדר הוא המקום הבטוח שלו, החלל הפרטי שלו שבו הוא יכול להביא לידי ביטוי את החלומות שלו, חדר שבו הוא יכול לשחק, לבנות את הביטחון העצמי שלו ולהיות מי שהוא. לכן, חדרי ילדים מעוצבים לפעמים על פי קונספט מסוים המתחבר לעולם המושגים של הילד, ובמאמר הבא נשיג כמה מהרעיונות הפופולריים והמוצלחים ביותר.  

טבעי וקלאסי

זהו אחד הקונספטים האהובים ביותר שתמיד יהיו “נכונים”. הוא עשוי להתאים לכל גיל כמעט ולכן עיצוב מסוג זה יכול ללוות את הילד גם לאורך תקופת התבגרותו. בדרך כלל, קונספט זה יכלול שימוש בגוונים רגועים וניטרליים כגון לבן, מוקה או צבע עץ טבעי, כאשר הכוונה היא ליצור חדר המשרה אווירה נעימה ונינוחה. יתרון נוסף לבחירה בקו עיצובי זה, הוא האפשרות לשלב אותו עם צבעים רבים אחרים. כך, אם למשל רוצים לרענן את המראה של החדר או לעשות שינוי קטן, כל שנדרש הוא להיעזר באביזרים משלימים לשם “זריקות” של צבע. אם רוצים ללכת עם המראה הטבעי “עד הסוף” ניתן להציב בחדר צמחים המותאמים לגידול בבית. הירוק הוא צבע מעורר, והוא מקושר בחשיבה האנושית עם אופטימיות ועם שגשוג. גם מי שאינו מצטיין בתחום הגננות יכול לבחור בסקולנטים שאינם מחייבים תחזוקה גבוהה, ולבחור גם בעציצים יפים ומושכים.

מהיר ומרגש

הילדות היא קודם כל זמן מרגש, תקופה שבה הילד לומד להכיר את הסביבה שלו ובונה את זהותו האישית. זוהי אינה משימה פשוטה, והיא עלולה להיות מלחיצה מאוד עבור ילדים רבים. לכן, לעיתים כאשר מתכננים חדרי ילדים מעוצבים, עדיף דווקא לבחור בקונספט מרגש וסוחף יותר שיסייע לילד לפרוק את האנרגיות הרבות שלו. ניתן למשל לבחור בנושא של מכוניות מרוץ – קונספט שילדים רבים מתחברים אליו ונהנים ממנו. כדי להרכיב את החדר המושלם על פי נושא זה, אפשר לבחור מיטת מכונית בדגמים ובצבעים שונים כגון שחור, אדום ורוד או לבן, ולשלב ארון לחדר ילדים בגוונים משלימים. כדי להפוך את החדר למרגש עוד יותר מומלץ להקדיש תשומת לב גם לרהיטים אחרים כגון שולחן הכתיבה או פינת ישיבה וניתן להיעזר באביזרים משלימים כגון תאורה או כיסוי מיטה.

מחפשים אוצרות

קונספט נוסף, אהוב ומרגש לא פחות, הוא עיצוב חדר פיראטים. גם כיום, בעידן המסכים והטלפונים הניידים, שודדי ים עדיין מצליחים להצית את הדמיון בקרב ילדים רבים. באמצעות תכנון חכם ומעט יצירתיות, חדרים מעוצבים לילדים יכולים להפוך להרפתקה יום-יומית. אפשר למשל לבחור במיטת ספינה שבה הילד יוכל “להפליג” לעולם הפיראטים, או לשלב ארון לחדר ילדים בעיצוב הכולל אלמנטים מעולם תוכן זה. גם כאן, מומלץ מאוד להשלים את המראה באמצעות אביזרים מתאימים שיסייעו ליצור את התפאורה המושלמת למשחק ממריץ ומהנה. תוכלו למשל לבחור בשטיח שיש עליו שרטוט של מפת אוצר, להציב בפינה הדום בצורת תיבת אוצר ולבחור במוצרי טקסטיל המתאימים לנושא זה.

בשורה תחתונה – הגבול היחיד הוא גבול הדמיון שלכם ושל הילד.

חדר ילדים black