ספטמבר 7, 2017

ציור על קיר חדר הילדים יכול להפוך כל חדר סטנדרטי לעולם פנטזיה מופלא. רבים בוחרים לעטר את קירות חדר הילדים בעזרת תמונות שונות, אלא שלציור קיר יש יתרונות משמעותיים – אין צורך לחפש מסגרות מתאימות, אין סכנה שנתלה את התמונה עקום, וכמובן  – לא צריך לנקות אבק. אז אין בוחרים בציור הקיר המושלם ובונים לילד את העולם המושלם שלו? להלן מדריך קצר.

בחירת הסגנון

הקיר הוא מצע הציור המושלם. אפשר ליצור כל דבר שתרצו, אך על מנת שלא ייווצר מראה עמוס וחסר אחידות, כדאי קודם כל להחליט על הסגנון ועל הצבעים הרצויים. את הסגנון בוחר כמובן הילד, אבל כשמחליטים על נושא הציור מומלץ מאוד לסייע לו בתהליך הבחירה ולכוון אותו. הציור אמור לשקף את עולמו הפנימי של הילד, המשתנה כמובן בהתאם לגילו. לכן, יש לקחת בחשבון כי הילד יבחר בציור מסוים שלא יתאים לגיל מבוגר יותר ויצריך צביעה מחדש בעתיד. אם ניתן, מומלץ לנסות לבחור בציור שיוכל ללוות את הילד תקופה ארוכה יותר, לפחות עד לגיל ההתבגרות. לכן כדאי אולי שלא לבחור למשל בגיבורי סרטים מצוירים שיתחלפו במהירות בגיבורים אחרים, אלא דווקא ציור כללי יותר שיתאים ליותר מכמה חודשים.

התאמה בין הציור הנבחר לבין סגנון החדר

כשבוחרים בציור לחדר חשוב מאוד לזכור שהוא חלק משמעותי מהחדר. חדרי ילדים מעוצבים היטב מצליחים לשלב את כל הרכיבים הנמצאים בהם, וכך מביאים לידי ביטוי את אישיותו של הילד בלי ליצור “בלגן” בעיניים. אם הילד בחר למשל במיטת מכונית, ניתן לבחור בציור מתאים מבחינת הנושא והגוונים. אין בהכרח צורך לצייר על כל קירות החדר. לעתים דווקא ציור על קיר אחד בלבד ידגיש אותו וימשוך אליו את תשומת הלב הרצויה.

בוחרים את הציור המתאים

לפני שבוחרים את הציור כדאי לבחור את הנושא המבוקש. היום קיימים מאגרי תמונות רבים, ולכן על מנת שלא לאבד את דרככם, כדאי לבחור נקודת התחלה ברורה. לאחר בחירת הנושא החיפוש במאגר התמונות ייתן רעיונות ויספק השראה לציור. רצוי שבסיום החיפוש יהיו בידיכם שלוש-ארבע אפשרויות לציור שאותן תוכלו להציג בפני איש המקצוע. בבחירת הצייר המתאים כדאי להתרשם מהעבודות הקודמות שלו, ולקבל כמובן מידע רלוונטי הנוגע למשך זמן העבודה, וסוג הצבע. חשוב מאוד גם לקבל סקיצה של הציור כדי לוודא שעבודת הצייר מוצאת חן בעיניכם, ואם ניתן, לעשות הדמיה ממוחשבת שתסייע לכם להבין כיצד ייראה החדר בתוספת הציור החדש.

בחירה בצבעים מתאימים

מכיוון שמדובר בחדר ילדים, אחד הדברים החשובים הוא שמירה על הבטיחות. לכן, יש לבדוק באילו צבעים ייעשה הצייר שימוש, ולוודא כי אינם רעילים. לעתים חומרים שונים מצריכים צבעים מסוג אחר. כשמציירים על קירות גבס בוחרים בדרך כלל בצבעים אקריליים, אבל אם בוחרים למשל לצייר על דלת העץ של החדר, יש לבחור בצבעי שמן דווקא. לבסוף, כדאי לברר כי הצבעים שנבחרו הם מאיכות גבוהה שתישמר לאורך זמן ושתאפשר גימור איכותי.

 

חדרים ילדים מעוצבים