אוגוסט 1, 2018

 

הורים רבים משקיעים משאבים רבים בעיצוב חדר הילדים, בבחירת הסגנון המתאים ובבחירת הרהיטים, מתוך מטרה ליצור עבור הילד שלהם את חדר החלומות האולטימטיבי. אך תכנון מוצלח של חדר הילדים תלוי רק בתכולתו ובהרכבת סגנון הנבחר, אלא גם בתאורה נכונה. בסופו של דבר, הילדים מבלים חלק גדול מהיום שלהם בחדר, לומדים, משחקים ומארחים חברים, ועל כן כדאי ליצור אווירה מזמינה ונעימה. אווירה זו ניתן להשיג בין השאר בעזרת שימוש בפריטי התאורה המתאימים שישתלבו היטב בעיצוב הקיים.

ראשית כל – בטיחות

כאשר בוחרים בפריטי תאורה שנועדו לחדר הילדים, יש להקפיד ביתר שאת על בחירה במוצרים בטיחותיים. בגילים צעירים מאוד, לא מומלץ למשל לעשות שימוש במנורות עומדות העלולות ליפול בזמן משחק מסעיר. יש להעדיף את השימוש במנורות תקרה שלילד אין גישה אליהן, ובמידת הצורך, כאשר מדובר בילד שהוא תלמיד, כדאי לשלב מנורת שולחן. עניין נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הוא בחירה בסוג הנורות שבהן נעשה שימוש בגוף התאורה. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של נורות ואותן יש להתאים לטיבו של גוף התאורה. אם מדובר בתאורת תקרה, מומלץ לבחור בתאורה צהובה ולא בתאורה לבנה, אך כמובן שכדאי לנסות ולאתר עם הילד את סוג הנורה המתאים לו ביותר. ככלל, כדאי לדעת כי נורות פלורסנט נחשבות לבטיחותיות יותר לעומת נורות אחרות כגון הלוגן, וכיום ניתן למצוא סוגים חדשים של נורות פלורסנט שרמת הסנוור שלהם נמוכה בהשוואה לסוגים קודמים, ושדרגת החיסכון שלהן גבוהה. נקודה אחרונה לסיום נושא זה – לפני שממהרים להתקין את גופי התאורה, חשוב לוודא כי גם המתגים וגם השקעים שבחדר אינם חשופים וכי הם עומדים בתקן שקבעה מדינת ישראל. במידה שישנו שקע ללא שימוש, יש אפשרות לסגור אותו במכסה הניתן להסרה, כדי למנוע משחק מסוכן של הילדים.

התאמה לסגנון העיצוב של החדר

חדרי נוער כמו גם חדרי ילדים מעוצבים מאופיינים בדרך כלל בקו מנחה מרכזי הקובע את אופי החדר ואת הסגנון שלו. את הסגנון הזה חשוב כמובן ליצור בהתאם לעולמו הפנימי של הילד, כאשר סביר להניח שכל ילד במשפחה יעדיף עיצוב מעט שונה. מכיוון שהילד הוא זה שיגור בחדר, מומלץ לשתף אותו בתהליך ולהתחשב בדעתו גם כאשר מדובר בבחירה של גופי התאורה. גופי התאורה כדאי שיתאימו לעיצוב הכללי, כך שאם לדוגמה ילד בחר לעצב את החדר שלו על פי נושא של שודדי ים – ניתן לבחור במנורה שעליה תוכי ושמשלימה את המראה הרצוי. אפשר גם להעדיף מנורות בצבעים רכים המתאימים לחדר שעוצב בגווני פסטל, סגנון המתאים במיוחד כאשר מדובר בחדרי תינוקות. אפשרות נוספת היא לבחור במנורות שנדליר שהן אידיאליות עבור חדר שעוצב בסגנון רומנטי, והן מעטרות אותו ומוסיפות לו טאץ’ ייחודי.

לא לשכוח – תאורה גם לפינת העבודה

לסיום, כאשר מדובר בילדים גדולים הנדרשים לבצע מטלות שונות מטעם בית הספר, חשוב להקדיש זמן למציאת פתרונות תאורה המתאימים לפינת העבודה. כדאי לוודא כי התאורה הנבחר אכן מספקת את האור הנדרש, אך אין בהכרח צורך לבחור באור חזק מדי. ההורים יכולים לבחור במנורה התלויה על הקיר או במנורת שולחן, אך רצוי שהבחירה הסופית תהיה של הילד, שכן בסופו של דבר הוא זה שיעשה שימוש בפינת העבודה.

21.10.6366.00-baby-girl-tavan-aydinlatma-636343457943818026