ספטמבר 5, 2019

בקיץ האחרון נפל דבר. בטלוויזיה שודרה התוכנית “נינג’ה ישראל” והיא סחפה אחריה את הילדים ואת ההורים כאחד. המתמודדים נדרשו לטפס על קירות, לדלג מעל מכשולים ולהיתלות על חבלים, וכל זה במטרה להוכיח את היכולות אתלטיות שלהם. הקהל צפה והתאהב במתמודדים, צלח איתם את המסלולים ועודד אותם ברגעים הקשים. כעת, הקיץ אומנם נגמר, אבל שיגעון הנינג’ה עדיין כאן, והוא מהווה הזדמנות נהדרת לעודד פעילות גופנית בריאה וממריצה. אז היכן תוכלו למצוא פעילויות נינג’ה בארץ? קראו במאמר הבא.

נינג’ה במרכז

במרכז הארץ לא תתקשו למצוא מתחמים לפעילות נינג’ה מעוררת. אחד המקומות הללו הוא “ספלינטר” (Splinter), מרכז נינג’ה שאורכו כ-42 מטרים. כאן תוכלו לבחור מבין מגוון מסלולים, בהתאם לדרגות קושי שונות, ואם תתעייפו תוכלו גם להשתמש במשחקיית הווידאו שבמקום. מתחם ספלינטר ממוקם בקריית השרון נתניה, והכניסה אליו היא מגיל 5 ומעלה. אם אתם מגיעים עם פעוטות, אולי תעדיפו את מתחם איי ג’אמפ (ijump) בפתח תקווה. זהו מרכז גדול מאוד (2,000 מ”ר) המחולק לאזורים שונים בהתאמה לגיל הילד. לצד מתחם איי ג’אמפ הגדול, קיים גם מתחם קנגורו המיועד לגיל 3 ועד גיל 6 והוא נמצא ליד המזנון. ילדים שמעוניינים בכך, יכולים גם להתנסות בקיר הטיפוס ובאתגרים חווייתיים נוספים. 

נינג’ה בצפון

ילדי נינג’ה יוכלו להשתתף בפעילות גם בצפון הארץ. בחיפה למשל קיים מרכז איי קליימב (iclimb) הכולל מתקנים מגוונים וייחודיים. לצד קיר הטיפוס הרגיל, תמצאו כאן גם פארק חבלים ומגלשה המבטיחה חוויה מרגשת. המתקנים מאפשרים שימוש מאובטח, ומלבדם הילדים הגדולים יותר יכולים להגיע למתחם ה-power כדי לחזק את הכושר הגופני שלהם. אם הילדים שלכם מעדיפים טרמפולינות, תוכלו לבוא איתם לפארק הטרמפולינות טו ג’אמפ (2 jump) שבחדרה, מתחם המחולק לאזורים על פי גיל הילד. מלבד אזור הטרמפולינות, גם כאן ישנו קיר טיפוס, ואת החוויה משלימים בריכת ספוגים, מסלולי חישוקים, רשת תלויה והנאות נוספות. ב”טו ג’אמפ” לא שכחו גם את ההורים; הם מוזמנים לשבת במרפסת העליונה, לשתות ולשוחח בזמן שהם צופים בילדים משתוללים למטה.

נינג’ה בדרום

הורים המעוניינים בפעילות משותפת עם הילדים, מוזמנים להגיע לבילוי בנינג’ה פארק שברחובות. כאן תוכלו לקבל סיוע ממדריכים מקצועיים ולהשלים מסלולים מאתגרים בהתאם לרמה המבוקשת. המתחם מציע 8 מסלולים שנבנו מתוך כוונה להציע פעילות דינמית שמטרתה לחזק את הגוף כמו גם את הביטחון העצמי של המשתתפים. אם הילד התמכר, תוכלו לרשום אותו לחוגי נינג’ה המוצעים במקום. בדרום הארץ קיים גם מתחם נוסף בשם נינג’ה סטאר, הכולל טרמפולינות, קיר טיפוס ובריכת ספוגים. מקום זה מתאים גם למשפחות עם פעוטות וילדים קטנים, ויש בו מתחם לגיל חצי ומתחם לגיל שנה עד ארבע שנים הכולל גם עמדות סוני פלייסטיישן מתנפחים ושלל אטרקציות נוספות. 

גם בבית

עבור ילדים רבים, פעילויות מאתגרות ופעילויות נינג’ה הופכות להיות חלק מרכזי בחיים. לכן, כדי שהילדים יוכלו להביא קצת מהכיף הזה הביתה, תוכלו לתכנן חדרי ילדים או חדרי נוער בהתאם לטרנד החדש. ניתן למשל לרכוש חבל מתאים, למתוח אותו בין קירות החדר ולשלב בו טבעות תלייה ואביזרים נוספים. אפשרות נוספת היא להתקין קיר טיפוס או לשלב סולם חבלים איכותי. רק שימו לב! את הציוד יש להתקין בזהירות תוך הקפדה על אבטחה מקסימלית. אם תרצו, תוכלו לשלב בחדר הילדים גם פינת רגיעה וערסל נעים. כך הילד יוכל להירגע אחרי הפעילות הממריצה ולהתכונן לשעת השינה.

 

נינג'ה