פברואר 13, 2018

חדר הילדים הוא המקום בבית שבו הילד בונה את עולמו, ובו הוא חופשי להביע את היצירתיות שלו. על כן החדר צריך מצד אחד לכלול פינה שתאפשר למידה ורמת ריכוז גבוהה, אך מנגד, חשוב לשלב בו פינות שבהן ניתן יהיה להירגע, לשבת ולחלום. את הפינות הללו אפשר להרכיב בעזרת פופים והדומים.

עיצוב ונוחות

החדר של הילד הופך להיות העולם הפרטי שלו, ולכן חשוב שגם בו, כמו ביתר חדרי הבית, יישמר האיזון שבין נוחות לבין עיצוב. פופים לחדרי ילדים הם בדיוק מה שנדרש לשם כך. מצד אחד הם מצליחים לשבור את הקווים הישרים של הרהיטים ולהוסיף קווים רכים לעיצוב הכללי, ומצד שני – בזכותם השהייה בחדר הופכת לנוחה ולנעימה הרבה יותר. את ההדומים ואת הפופים ניתן לשלב במסגרת העיצוב קיים, ומכיוון שמדובר ברהיט שקל לנייד אותו, גם אם בעתיד יוחלט על עיצוב מחדש של החדר, יהיה ניתן למצוא להם את הפינה המתאימה בחדר, או לעשות בהם שימוש בחדר אחר בבית. אם ממקמים את ההדומים מתחת לחלון למשל, ניתן להקים אזור ישיבה שיעניק לילד את האפשרות ליהנות משעות רגועות, ואף לסדר פינת קריאה מעוררת השראה. פופים גם הם יכולים לסייע ביצירתה של פינת הקריאה האולטימטיבית, והם גם יכולים לשמש מקום נפלא להירגע בו ולשמוע קצת מוזיקה.

עולם הדמיון

אחד הדברים המופלאים בעולמם של הילדים הוא עולם הדמיון שלהם, וחדרי ילדים צריכים לשקף זאת. כשמדובר בילדים קטנים, ניתן להשתמש בפופים ובהדומים כדי לסייע להם לבנות את הפנזטייה שלהם. אפשר למשל לבחור בהדום בצורה של תיבת אוצר, וכך יהפוך פריט זה להיות חלק ממשחק הילדים. הדום מסוג זה ישתלב נפלא בשטיח הכולל עיצוב דומה, ושניהם יחד יעוררו התרגשות ושמחה ויעניקו מראה ייחודי לחדר. ניתן גם לבחור בהדום בעיצוב מלכותי ובצבעים עשירים ולשדך לו כריות נאות ליצירה של פינה מהאגדות. הדומים ופופים יכולים לשמש גם בחדרי נוער, כשניתן לשלב בין יחידה של מגירות ניידות לבין כרית ישיבה. כך ניתן לבנות ריהוט גמיש ומודולרי שישמש את הנער או הנערה לצרכים שונים לאורך זמן.

שיקולים פרקטיים

לצד שיקולים חשובים כגון עיצוב, נוחות ודמיון, קיים גם שיקול נוסף, שהוא פרקטי בעיקרו. הדומים אינם חייבים להיות ספסלים קטנים חסרי שימוש, אלא פעמים רבות ניתן להשתמש בהם לצרכי אחסון. קיימים אומנם הדומים בעלי עיצוב רומנטי או מתוחכם הניצבים על ארבע רגליים, אך ישנם הדומים הבנויים כקופסה שבתוכה ניתן לאחסן חפצים שונים. כשמדובר ברהיט לחדר הילדים, ניתן לאחסן בו למשל משחקים וצעצועים, וכך לשמור על הסדר בחדר הילדים. אם ההדום נועד לשמש את בני הנוער, אפשר בהחלט לאחסן בו מצעים למיטה או פריטים אחרים. כשמדובר בהדום הכולל מגירות, ניתן להשתמש בו ככיסא נייד, כשהנער או הנערה מארחים חברים בחדרם. הדום מגירות מצויד בדרך כלל בגלגלים, כך שקיימת אפשרות להזיז אותו ממקום למקום בקלות, ואם מעוניינים בכך, אפשר להשתמש בו גם כמעין שולחן קפה קטן.

בסופו של דבר, גם פופים וגם הדומים מהווים פריט ורסטילי המשתלב היטב בחדרי הילדים ובאזורים אחרים בבית גם יחד, וניתן להשתמש בהם כדי להוסיף קצת צבע, לשבור מעט את הקווים העיצוביים הקיימים ולהכניס עניין לחדר.

635820688019487760