יולי 9, 2017

עיצוב חדר הילדים המושלם

 

הילדים הם העתיד שלנו, אין על כך עוררין. אבל, גם אם לא היינו רואים בהם סוג של השקעה, סביר למדי להניח כי היינו רוצים לספק להם את כל הדרוש כדי לגדול ולהתפתח בצורה הטובה ביותר, וגם, להעניק להם את הבסיס המיטבי להפיכתם לבוגרים מאושרים ורגועים. כידוע, לסביבה ישנו תפקיד חשוב בהנחת יסודות אישיותו של האדם, כאשר מדובר בסביבה, זו איננה כוללת אך ורק את הנוף הפסיכולוגי (דמויות המפתח הסובבות אותו), אלא גם הסביבה הפיזית הקרובה שלו, הגן, בית הספר, הבית, וכמובן, גם החדר שלו.

 

מיטות לילדים – למה חשובה מנוחה נכונה לילד הגדל?

כל השקעה שאנחנו משקיעים בילד בינקותו, בילדותו או בגיל ההתבגרות שלו, באה לידי ביטוי בבגרותו ומעצבת את אישיותו, אולם, גם לגורמים טכניים כמו צבע חדר הילדים או המיטה עליה ישן הילד ישנה השפעה ישירה על מהלך חייו המיידי והמאוחר יותר. אם ניקח מיטות לילדים כדוגמא, נראה כי הן משפיעות על הילד במספר מישורים. הראשון בהם, הוא שנת הלילה המלאה והנינוחה לה הוא זקוק על מנת לנהל את סדר היום הרגיל שלו. ילד שאיננו ישן מספיק או ילד ששנת הלילה שלו איננה שינה אפקטיבית עלול להיות עצבני, לקבל ציונים נמוכים יותר, להסתכסך בלא סיבה עם חברים, מורים והורים (ובכך, בעצם, לפתוח פתח למעגל קסמים של דימוי עצמי נמוך ובעיות נוספות). המישור השני הוא התפתחות השלד, העצמות והשרירים התומכים בו. ילד שיישן על מזרון שאיננו מתאים, או ישן במיטה הקטנה ממידותיו, עלול לפתח כאבי גב, עקמת ובעיות אורטופדיות אחרות.

 

חדרי נוער – הפינה של המתבגר שלכם

כאשר הילד/ה שלכם נכנסים לגיל ההתבגרות, הם מפסיקים להיות הילדים הקטנים והחמודים שהיו ממש עד אתמול, ופתאום גדל מולכם מישהו שצורח עליכם במלוא קולו המשתנה שלא תגידו לו מה לעשות, כי את זקנים, וכל מה שאתם רוצים זה להרוס לו את החיים. ובכן, בני עשרה מתבגרים זקוקים לדלת לטרוק לאחר מריבות כאלה, ובכך, חדרי נוער מסייעים לכם, וגם מאפשרים לכם לשלוח את המתבגר לחדרו כשאתם רוצים לנוח מעט, בתקווה, שהפעם לא תתפתח מכך מלחמת עולם שלישית.

 

כשאתם מטפחים את הילד של היום – אתם בונים את הבסיס היציב לבוגר של מחר

עיצוב חדר הילדים או חדרי נוער עשוי להיראות לכם כשטות זניחה, אבל יש בו הרבה יותר מעבר לבחירת מיטות לילדים, או בחירת הטפט שהם יאהבו. אתם עושים זאת באהבה רבה, וכמו שאתם משקיעים בחינוכו ובהקניית הרגלים והתנהגויות נכונות, יצירת המרחב הפרטי שלו מסייעת לו לגדול בריא יותר, יציב יותר מאושר יותר. אין ספק, כל פרוטה או מחשבה המושקעת בכך, מקדמת אתכם ואותו אל המטרה הזו.

חדרים ילדים מעוצבים