אוגוסט 7, 2018

אחד הדברים הנפלאים ביותר בתקופת הילדות היא עולם הדמיון העשיר של הילד. לעולם זה יש חשיבות רבה ומשמעותית שהיא הרבה מעבר להנאה שבמשחק. באמצעות הדמיון, מעבד הילד חוויות שונות שעבר לאורך היום, מדבר על נושאים המטרידים אותו ומגשים משאלות. יש המתקשים להיות חלק מעולם הדמיון הזה, אך עבור ההורים זוהי בדיוק ההזדמנות להכיר את הנפש של ילדם; למעשה, ההורה ליכול להפוך להיות חלק מהעולם הנהדר הזה ולהתקרב יותר לעולמו הפנימי של הילד. אחת הדרכים המוצלחות ביותר לעשות זאת היא באמצעות תכנון חדרו של הילד, ועיצוב החדר בשיתוף פעולה עם ההורה.

חפש את המטמון

אחת הפנטזיות המשותפות לילדים ולמבוגרים היא מציאת אוצר. אצל מבוגרים פנטזיה זו באה לידי ביטוי בעיקר באמצעות טופס הלוטו, אך אצל הילדים הפנטזיה מקבלת ביטוי מוחשי ומרגש הרבה יותר. ספרי הילדות שלנו, כמו גם סרטים ומשחקים כוללים דמויות מיתולוגיות כמעט של פיראטים השטים בים וכובשים אותו. לא חסרות אגדות על שודדי ים ועל מציאה של מטמונים, וגם בהיסטוריה היהודית קיימים אפילו שודדי ים יהודים שהגיעו ל”מקצוע” הזה לאחר גירוש יהודי ספרד. כעת, ניתן להגשים את הפנטזיה הזאת בקלות יחסית, ולשלב אותה בעיצוב החדר של הילד. ניתן למשל לבחור במיטת-ספינה הכוללת אפילו מפרש מתאים, מיטה היכולה להפוך להיות חלק מעולם המשחק של הילד. אליה אפשר לצרף שולחן עבודה המעוצב כראש של כריש ולהוסיף גם הדום במראה של תיבת אוצר. באופן זה ניתן ליצור את עולם האגדות המושלם שכל ילד ישמח לבלות בו שעות ארוכות.

עולם של נסיכות

כאשר מעצבים חדר המתאים לנסיכה, עולם האגדות נדמה ממש קרוב. במסגרת עיצוב של חדרי שינה לילדים ניתן להרכיב מראה רך וחלומי בגוונים של ורוד ולבן ולהתאים בחוכמה את האביזרים הנלווים. בנות רבות ישמחו למשל לגלות כי יש באפשרותן לבחור באפריון מיוחד עבור המיטה שלהן, ובכיסוי תואם שישלים את המראה. כאשר הילדה מתבגרת והופכת לנערה אפשר לבחור בלוק רומנטי ועדין, המתבסס על עיצוב מוקפד ועל גימור איכותי בצבע לבן קלאסי. גם במצבים אלו ניתן להיעזר באביזרים משלימים כגון הדום, וילונות ושטיחים המוסיפים נגיעה של צבע ורוד-עתיק. את המראה השמימי ניתן גם להשיג גם במקרים של חדרי תינוקות מעוצבים. אפשר למשל לבחור במיטת תינוק בעלת צורה של כרכרה ולצרף לה כילה שאף תסייע להגן על הרך הנולד מפני יתושים.

במהירות השיא

לצד עולם האגדות הקלאסי קיים גם עולם האגדות המודרני, ואחת הפנטזיות הנפוצות ביותר היא כמובן מכונית מרוץ מהירה ומתוחכמת. אז אומנם יש זמן עד שהילד יוציא רישיון נהיגה, אך בינתיים אפשר להתאמן “על יבש”. לשם כך ניתן לעצב את החדר כולו על פי נושא של מסלול מרוצים. במקרים אלו ניתן להגשים את הפנטזיה באמצעות מיטת מכונית. נושא עיצובי מעין זה יכול להתאים גם לבנים וגם לבנות ובדרך כלל ניתן יהיה למצוא מיטות מכונית בצבעים מגוונים כגון לבן, אדום, שחור ואפילו ורוד.

 

1