מאי 13, 2018

אחד הדברים שהכי מרגשים הורים לילדים קטנים זה השלב בו הם מעצבים עבורם את חדר השינה שלהם. זה שלב מרגש מאחר והוא מבטא חלק מתהליך ההתפתחות של הילד. בין אם מדובר בשלב בו הילד עובר לגור בחדר משלו ובין אם מדובר בשלב מאוחר יותר, בו צריך לעצב את החדר מחדש, מחדר של תינוק או ילד קטן לחדר של ילד בוגר יותר.

יש כמובן עוד סיבה מדוע הורים רבים מתרגשים משלב זה, הרי בשלב הבא בו החדר יעבור תהליך של שינוי בעיצוב, הילד יהיה כבר נער ואז סביר להניח שלהורה כבר לא תהיה השפעה ממשית על העיצוב של החדר, הילד יבחר בעצמו כיצד לעצב אותו. במקרה הטוב, הוא ישאל את ההורים מה דעתם על זה.

עיצוב חדרי שינה לילדים הם למעשה קטגוריה במה שמכונה עיצוב חדרי שינה בכלל, תחת הגדרה של עיצוב חדר שינה קטן. זה בא ללמד אותנו שאנחנו צריכים לשים דגש מיוחד על שני מאפיינים, הראשון, מדובר בחדר שינה לילד ועל כן, מן הסתם, הוא שונה מעיצוב של חדר להורים ולמבוגרים בכלל. המאפיין השני הוא, עלינו לשים לב לגודל של החדר, יש לכך משמעות רבה בתהליך העיצוב. אנחנו צריכים להקפיד יותר על השטח שעומד לרשותנו ועל האופן בו אנחנו מנצלים אותו.

כיצד מעצבים חדר שינה לילדים

עיצוב חדר שינה קטן, חדר ילדים, צריך לקחת בחשבון מספר דברים. ראשית, אילו רהיטים אמורים להיות בחדר. בעבר היה נהוג שחדר ילדים יכלול מיטה, שולחן עם ספרייה, ארון בגדים ולעיתים עוד חפץ אחד או שניים. בשנים האחרונות לעומת זאת, לא מעט הורים מוצאים את ארון הבגדים מחדר הילדים, מעבירים אותם אל חדר ארונות, וכך הם מרוויחים עוד שטח ניכר.

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את גיל הילד ומה הדברים שהוא אוהב. יש הבדל כמובן בין ילד בן 4 לבין ילד בן 10 נניח, מבחינת הצבעים והאלמנטים הוויזואליים בהם נשתמש לצורך עיצוב החדר. בתור הורים אנחנו יכולים לדעת מה הילד שלנו אוהב, אילו גיבורי על הוא אוהב, אילו ספורטאים הוא אוהב. למה זה חשוב? כי אנחנו יכולים לשלב את זה בתהליך העיצוב. אנחנו יכולים להשתמש בפוסטרים, תמונות, ציורי קיר עוד.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה השלישית שאנחנו צריכים לקחת בחשבון. מאחר ומדובר בחדר ילדים, עלינו להבין שמתישהו העיצוב יצטרך להשתנות. להבדיל מחדר הורים שהעיצוב יכול להישמר זמן רב, אצל ילדים, אחרי שנה-שנתיים, דברים יצטרכו להשתנות. לכן עלינו להשתמש באלמנטים שקל ופשוט להחליף אותם ולא בהכרח בדברים קבועים.

נקודה אחרונה חשובה שיש להקפיד עליה היא, החדר אמור להוות גם מקום למשחקים, גם מקום בו הילד אמור ללמוד ולהכין שיעורים וכמובן גם מקום לישון. אנחנו צריכים לשלב את שלושת הדברים במסגרת עיצוב חדר שינה קטן.

20.33.1016.00-safari-natura-st-buyuyen-kar-75x160cm-636109687568092320