ינואר 30, 2018

מזל טוב, אתם בהריון! נכון, אולי כולם אומרים שזה עוד מוקדם, אבל אתם כבר סקרנים ומחפשים רעיונות לטיפים לעיצוב חדר התינוק או התינוקת. במקרה ואתם מחפשים רעיונות לעיצוב חדר ילדים, אז חשוב שתדעו שמבחינתנו מדובר בשני דברים שונים ולכן גם הרעיונות שלנו נחלקים לכאלה שמתאימים לחדר התינוקות וכאלה המתאימים לחדר הילדים – לגילאים יותר מתקדמים כמובן. בואו נתחיל.

עיצוב פנים ואדריכלות לחדרי ילדים ותינוקות

יכול מאוד להיות, שעיצוב פנים ואדריכלות נשמעים לכם כמו מושגים ענקיים, שקשורים יותר בתכנון בניינים או בתי יוקרה, אבל שלא תטעו, ישנם שירותי ייעוץ לגבי עיצוב פנים לחדר הילדים או התינוקות וזה לא עולה הון תועפות. להיפך, אנו רואים חשיבות בהתייעצות עם בעל/ת מקצוע שלמדו עיצוב פנים ואדריכלות וישמחו להציע לכם את שירותיהם בעלות הוגנת לכל כיס. כך, תוכלו לדעת שעשיתם את ההחלטות הנכונות, שמבוססות על ידע וניסיון בעיצוב ואדריכלות – כי כולנו רוצים לתת לילדינו את הטוב ביותר, לא כך?

עיצוב חדר לתינוק או לתינוקת

במה תינוקות שונים מילדים? ובכן, הכל יותר עדין אצלם, הראייה, השמיעה, המגע, הרגש ועוד ולכן, חשוב להעניק לרך הנולד חדר מווסת מבחינת גירויים, כדי שלא לגרום לו ל”רעש” מיותר באמצעות אלמנטים צעקניים. מהם אלמנטים צעקניים? לצבוע את קירות חדר התינוק או התינוקת בצבעים עזים ודומיננטיים כמו אדום בוהק או ורוד פוקסיה – זו דוגמה לאלמנטים עזים. יש סיבה מדוע רוב הרעיונות לעיצוב פנים ואדריכלות חדרי התינוקות הם בצבעים רכים – ורוד בהיר לבנות ותכלת לבנים. לא מאמינים בחלוקה לצבעים לפני מגדרים? אין בעיה – נסו סגול עדין, צהוב בהיר או צבעים דומים. עדיף לבחור בצבע אחד, לפחות בשנה הראשונה.

עיצוב חדר הילדים

עיצוב חדר הילדים מצריך חשיבה קצת שונה. אם בחדר התינוקות לקחנו בחשבון שאנחנו צריכים פינת החתלה, בחדר הילדים אנחנו צריכים לשלב פינת משחקים או שולחן כתיבה וכיסא, לגילאים גדולים יותר, שם יוכלו הילדים להכין שיעורי בית או לעסוק ביצירה ותחביבים אחרים. הילד כבר לא רך כמו התינוק ואפשר לשלב בחדר אלמנטים דומיננטיים – כמו צבעי קיר חזקים ואפילו קישוטים בצורת דמויות אהובות על הילד (גיבורי על, נסיכות, לוחמות, גיבורי תרבות ומה לא).

האם כדאי לתת לילד להחליט לגבי עיצוב החדר?

הורים רבים מתלבטים לגבי השאלה האם לאפשר לילדיהם להיות שותפים בהחלטות שנוגעות לעיצוב החדר ואנחנו חושבים, שזה תלוי בגיל הילד וביכולת שלו לקבל החלטות נכונות. בכדי ללמד את הילד לקבל החלטות נכונות ובכדי להראות לו שאתם מתחשבים גם בתחושות שלו, כדאי לתת לילד להשתתף בתהליך בגיל יחסית מוקדם, אך בשלבים – תחילה יוכל לבחרו רק קישוט או מנורה לחדר ולאט לאט, לתת לו להיות יותר ויותר מעורב, אפילו עד לשלב שהוא מעצב את החשד שלו בעצמו, כל עוד הוא עושה זאת בתבונה. לגבי תמונות וקישוטים על הקירות – תנו לו יותר חופש (עד גבול הטעם הטוב כמובן), זה בסך הכל החדר שלו בסופו של יום.

Active-Gallery5