מרץ 17, 2019

השנה, בחודש פברואר התרחש אירוע ייחודי ומרגש בתולדות המדינה. מדינת ישראל, שנחשבת כבר לפורצת דרך בתחום ההיי-טק, רשמה לעצמה הישג נוסף ושגרה את החללית “בראשית”. חללית זו, שהיא פרי שיתוף פעולה של עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית, צפויה לנחות על הירח ולהיכנס לדפי ההיסטוריה. זו אומנם חללית לא מאוישת וקטנה יחסית, בקוטר של שני מטרים בקירוב ובגובה של מטר וחצי, אך כבר עכשיו היא מציתה את דמיונם של רבים. ילדים חולמים על היום שבו יוכלו לטוס לחלל ומקבלים השראה משיגורה של החללית, וההורים שמחים לעודד את סקרנותם הטבעית ואת העניין שלהם. כיצד ניתן לעשות זאת? עיצוב החדר בסגנון החלל יסייע לקרב בין הילד לבין הנושא ויעביר את המסר, שהיום – גם השמיים הם כבר לא הגבול.

מקשטים את הקירות

בדרך כלל כאשר בוחרים בקו העיצובי של הבית ומתכננים את הנישות השונות, בוחרים בסגנון שילווה את המשפחה לשנים ארוכות, אך כאשר מדובר בעיצוב חדר ילדים, השיקולים הם שונים. ההורים יודעים כי טעמו של הילד ישתנה ולכן “אפשר להשתגע” ולהתנסות בעיצובים קצת פחות “בטוחים”. אם בחרתם בסגנון החלל עבור חדרי ילדים, רצוי מאוד שלא לשכוח לעצב גם את קירות החדר. רעיון עיצובי מרגש כמו החלל מספק הזדמנויות רבות; אפשר למשל לבחור בצבעי השמיים ולצבוע את התקרה בצבע כהה יותר תוך שילוב של מדבקות כוכבים זוהרות. כך, כאשר הילד ילך לישון בלילה, הוא יוכל להביט בכוכבים ולדמיין איך יראה העתיד שלו ולאן הוא שואף להגיע. אפשר גם לצייר על קירות החדר או לשלב צבעים מטאליים האופייניים לעולם תוכן זה.

בוחרים ריהוט

בשלב הבא בעיצוב של חדרי ילדים, חשוב לבחור בריהוט המתאים. עבור חדר ילדים המעוצב בסגנון החלל כדאי למשל לבחור בעיצוב מודרני יותר, בעל קווים נקיים, אלגנטיים וחלקים. בדרך כלל הצבע הלבן יתאים לרעיון העיצובי, וניתן אף לשלב חלקים כסופים שיצרו תחושה עתידנית ומתקדמת. לצורך הרכבת פינת העבודה, אפשר לבחור בשולחן המעוצב על פי לוח המחוונים במטוס וכך לבנות מראה ייחודי ומרשים. גם את מיטת הילד יש לבחור בקפידה וניתן לעצב אותה בהשראת תא טיסה ואף לצרף שולחן צד במראה של כנף מטוס. הכלל המנחה הוא כמובן להתייעץ עם הילד ולאפשר לו לבחור את העיצוב היפה ביותר בעיניו.

הוספת אביזרים

לאחר שהרכבתם את התוכנית הכללית של החדר ובחרתם את הריהוט על פי טעמו של הילד, הגיעה העת להשלים את הלוק באמצעות אביזרים שונים. ראשית, חשוב מאוד להקדיש תשומת לב ראויה לגופי התאורה של החדר, ומומלץ לבחור בעיצוב חלק וכסוף שיהלום את המסגרת הרעיונית שנבחרה. מלבד זאת, ניתן גם לבחור מצעים מתאימים במראה נקי ואלגנטי שיתנו את הטאץ’ הסופי. אם הילד כבר מחובר מאוד לעולם החלל, ייתכן שאפילו יש ברשותו פריטים שונים שניתן להציג אותם לראווה. אם לדוגמה הכנתם איתו דגמים של מעברות חלל או מוביילים של מערכת השמש – זה הזמן לתת להם את הכבוד הראוי להם ולשבץ אותם בחדר כחלק מהעיצוב הכללי. כך תדגימו לילד שאתם גאים בהישגים שלו ותעודדו אותו להמשיך לחלום ולשאוף לכוכבים.

compactdepartman