אפריל 18, 2018

הילדות היא תקופה שבה עולם הדמיון שולט. דווקא בתקופה שלנו, שבה הטכנולוגיה הפכה להיות מרכזית כל כך, חשוב בכל זאת לאפשר לילד לחשוב, לחלום ולדמיין. עיצוב מיוחד המותאם באופן אישי לילד, יסייע לו לפתח את הצד היצירתי שבו, וכמובן ייצור את התפאורה המושלמת לשעת המשחק.

המחלקה הראשונה

אחת הפנטזיות של כל ילד כמעט, בנים ובנות כאחד, היא לעוף או לטוס. גם החוויה הראשונית של הטיסה אינה נשכחת מאתנו, ואין כמו לראות את הילד שלך מביט בפעם הראשונה מחלון המטוס אל העננים שפתאום נראים קרובים כל כך. ילדים שעולם זה קרוב לליבם ישמחו מאוד לעצב את חדרם על פי נושא מרגש זה. אפשר למשל לבחור בשולחן כתיבה בעל מראה של תא טייס ולשלב ארון שמזכיר את דלתות הפנים של האווירון. אפשר להשלים את האווירה במדבקות קיר מתאימות ולבחור במצעים ובווילונות שישלימו את המראה. כשבוחרים בעיצוב מעין זה אפשר לשלב בין צבע לבן לבין צבע כחול וליצור מראה נקי ואחיד, אך יחד עם זאת מלא בדמיון.

מוכנים, היכון צא!

רעיון עיצובי נוסף שילדים רבים מתחברים אליו הוא יצירה של חדר שבו המכוניות שולטות. כאן בדרך כלל קיים מגוון רחב של אפשרויות שגם הוא יכול להתאים לבנים ולבנות גם יחד. ניתן למשל לבחור בעיצוב באווירה של מסלול מירוץ ולבחור מיטת מכונית בצבע אדום ובולט, כולל סימון המספר שלה. ניתן לשלב מדבקות המותאמות לרצפה וכך לעצב חדרי ילדים בהתאם באמצעות סימון של מסלולי נהיגה. אפשר גם לבחור בשולחן כתיבה ייחודי המעוצב בהתאם לרעיון זה, וכיום ניתן למצוא דגמים הכוללים למשל עיצוב של לוח שעונים. להשלמת המראה כולו ניתן לבחור בגופי תאורה בגוונים דומים ובמצעים שישתלבו היטב בעיצוב הכולל.

איפה האוצר?

בעולם האגדות האולטימטיבי תמיד יש אוצר. כמעט כל ילד נהנה בסיפורים מסעירים על שודדי ים או על מלחים אמיצים המחפשים אחר אוצר אגדי. חדר השינה יכול להפוך להיות חלק מעולם הדמיון הזה אם מעצבים אותו בהתאם. ניתן למשל לבחור במיטה המעוצבת כמו ספינה, ואף להוסיף בצמוד לקיר מעין מפרש שעליו סמל הפיראטים המתבקש. על הקירות אפשר לתלות גלגל הגה של ספינה ולקשט בחבלים עבים. את מראה הפיראטים ניתן להשיג גם באמצעות שולחן בעיצוב ייחודי ואף להוסיף לחדר הדום שכלפי חוץ נראה כתיבת אוצר לכל דבר. עיצוב טוטאלי מצריך כמובן חשיבה גם על גופי התאורה, וניתן למצוא מנורות הכוללות סמלים של שודדי ים ואפילו לשלב בהן את התוכי שאי אפשר בלעדיו.

בשבילך – הכל!

עיצוב חדר הילדים צריך כמובן להתאים לכל ילד באופן אישי, ובנות המעדיפות עיצוב רך יותר, יכולות לבחור באווירה מלכותית ורגועה. כפי שלימדו אותנו הסרטים החדשים של דיסני, דוגמת פרוזן או מואנה, נסיכות יכולות להיות חזקות ואמיצות ועדיין ליהנות מיופי וכמובן מהצבע הוורוד. אפשר למשל להוסיף למיטה אפיריון נאה ולבחור כיסוי מיטה שיאפשר לשמור על מראה נאה ואלגנטי. מי שמעדיפה, יכולה לבחור במיטת מכונית בצבע ורוד שתשתלב היטב ברעיון העיצובי הכולל. ניתן לבנות גם פינת עבודה שתכלול שולחן בגוונים משלימים וספרייה תואמת.

בסיכומו של דבר, כיום אפשר לבחור מבין מגוון רחב של עיצובים ולהתאים אותם לעולמו הפנימי של הילד ולאישיותו.

מיטת מעבר מכונית לבנה