ספטמבר 27, 2018

השנה, שנת 2018, חודש ספטמבר גרם להורים רבים להזיע. לא רק בשל מזג האוויר החם, אלא בעיקר מכיוון שבתקופה זו החגים הותירו בידי ההורים ימי עבודה מעטים בלבד, המון הוצאות והרבה זמן פנוי לבילויים משפחתיים. אך אל דאגה, בילוי משפחתי איכותי לא חייב להיות יקר בהכרח. אחרי שהשקעתם במתנות או באירוח בני המשפחה, בסוכות ניתן למצוא מקומות רבים שהבילוי בהם אינו כרוך בתשלום. אז מה עושים עם הילדים בסוכות? במאמר הבא.

לילדים סקרנים

לעיתים קרובות ניתן לשמוע פה ושם תלונות על כך שילדים רבים מבלים את עיקר זמנם כשהם דבוקים למסכים. אך למעשה, מרבית הילדים הם סקרנים מטבעם ורק מחכים להזדמנות לגלות דברים חדשים ולהתנסות בחוויות חדשות. לכן, על מנת לעודד את סקרנותם הטבעית של הילדים, יוקם בחג הזה במתחם שרונה “פסטיבל מדע בזמן”, פסטיבל שמאחורי הארגון שלו עומד פארק קרסו למדע. בפסטיבל הזה יוכלו הילדים להשתתף בניסויים מדעיים, ללמוד את רזי המדע וחשוב לא פחות מזה – להכין סליים. במתחם שבשרונה יהיו גם סדנאות יצירה שיתמקדו בתקופת האבן, ושבהם ניתן יהיה ללמוד על החיות הקדומות שהילכו פעם על כדור הארץ. פסטיבל זה יתקיים ב-26.9 וב-27.9 בשעות הבוקר ואחר הצהריים וכמובן – הכניסה חופשית.

צפון הארץ – שוקולד, הצגות ושרשראות

גם בצפון הארץ ניתן למצוא לא מעט אטרקציות שאינן כרוכות בתשלום. בנצרת עילית מתקיים פסטיבל שוקולד (ב-26.9 עד ה-27.9) שאליו מגיעים שוקוליטיירים מכל הארץ, ואת התענוג הזה ילוו הצגות שונות ותיאטרוני רחוב שיופיעו סמוך לעירייה. מי שיהיה מוכן להיפרד מ-18 ש”ח (עלות לסיור משפחתי) יוכל גם לבקר בתיאום מראש במפעל השוקולד של עילית – וכן, יש טעימות. לא מאוד רחוק משם נמצא קיבוץ יגור שבחול המועד סוכות יקים מתחם מיוחד של סדנאות יצירה. כאן ניתן יהיה להרכיב קישוטים לסוכה, אבל אף אחד לא יגיד כלום אם תשתמשו בהם לקישוט חדרי נוער או חדרי ילדים. מלבד זאת, במתחם תהיה גם אפשרות להכין פיתות בטאבון, וככה לסגור את הפינה של ארוחת הצהריים.

מה עושים קרוב לבית?

הורים שכבר מאסו בנסיעות ארוכות ברכב, ואינם מעוניינים לנסוע שעות ארוכות כדי להכין שרשרת לסוכה או אפילו כדי לטעום קצת שוקולד, יכולים לבחור בפתרון הפשוט והמתבקש ביותר; בכל עיר ובכל יישוב משתדלת הרשות (בכל זאת, שנת בחירות), להציע לתושבים פעילויות שונות. בהרצליה למשל מתקיים הפנינג שבו ניתן יהיה לצפות באקרובטים ובמופעי רחוב, או להשתתף בסדנאות ציור ויצירה. פעילות זו מתקיימת ב-26.9 בשעות אחר הצהריים במוזיאון הרצליה לאומנויות והכניסה כאמור – חופשית. לכל עיר הפעילויות שלה, ועל כן מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט של מקום היישוב. בראשון לציון לדוגמה, מתקיים בקניון הזהב פסטיבל לגו, ובמוזיאון ישראל בירושלים יתקיים פסטיבל העפיפוניאדה. בכל מקרה, אם כבר שבעתם מאטרקציות – תמיד אפשר ללכת לגן השעשועים השכונתי או לפארק עירוני כלשהו. סביר להניח שהילדים ישמחו להוציא אנרגיה וייהנו לא פחות.

עגלת תינוק הסבה HESBA קונדור קופה