מרץ 15, 2018

הילדות היא תקופה עמוסת חוויות מרגשות וחד פעמיות. בין ההתנסויות הרבות שילדים חווים, ישנן כאלו הנצרבות בזיכרון. אחת מהן היא שינה במיטת קומותיים, ומבוגרים רבים נזכרים בה בחיוך. הקרבה שהיא מאפשרת בין האחים, וההזדמנויות למשחקי דמיון עשירים, הן רק שתים מהסיבות לבחור במיטת קומותיים. אז כיצד אפשר לדעת האם לבחור במיטת קומותיים?

חיסכון במקום

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור הילדים שלו, אך בבתים רבים לא תמיד קיימת אפשרות לחדר פרטי עבור כל ילד. במקרים אלו, ישנים ילדים בני אותו המין בחדר אחד, מה שמחייב תכנון מדויק של חדרי השינה. תכנון זה חייב לקחת בחשבון לא רק את צרכי השינה של הילדים; חדר השינה משמש את הילדים גם לצורך הכנת שיעורי בית, למשחק עם חברים וכמובן גם לבילוי פרטי, כשהילד מרגיש צורך להיות עם עצמו. לשם כך החדר צריך לאפשר מרחב אישי ופרטי לכל אחד מהילדים, ועל מנת לאפשר מרחב שכזה, נדרש מקום מספק. אם בוחרים לשלב בחדר מיטות רגילות, הרי שהמרחב בחדר מצטמצם, ולא נותרים חללים רבים שבהם יש אפשרות לארגן לילד פינת עבודה אישית או פינת משחק. לעומת זאת, אם בוחרים במיטת קומותיים, מרחב החדר עשוי אף להכפיל את נפחו, וכך קיימת גמישות רבה יותר בתכנון החלקים השונים בחדר השינה של הילדים.

גילאים הילדים

כאשר מתכננים סידור של חדרי ילדים ושל חדרי נוער, אחד השיקולים המרכזיים הוא גיל הילדים. הורים המעוניינים לרכוש מיטות ילדים, עבור אחים בני אותו המין, יכולים בהחלט לרכוש מיטת קומותיים, במיוחד במקרים שבהם לא קיים הפרש גילאים ניכר בין הילדים או כאשר מדובר בתאומים. אם מדובר בתאומים, הרי שמיטת קומותיים יכולה לאפשר את הקרבה הייחודית הקיימת ביניהם. יחד עם זאת מיטות הקומותיים יכולות להתאים גם במשפחות שבהם יש ילד הצעיר בכמה שנים מאחיו הבוגר. האח הגדול יכול לישון במיטה העליונה, בעוד האח הצעיר יכול לישון במיטה התחתונה. רכישה של מיטת קומותיים מאפשרת גם גמישות רבה. אם למשל ההורים מעוניינים לרכוש מיטה חדשה עבור האח הגדול, אך נדרשים גם לרכוש מיטה ראשונה לילד הצעיר שהלול כבר קטן לו, מיטת קומותיים יכולה להוות את הפתרון המושלם. במקרים אלו ניתן לעתים גם לחסוך בעלות הכספית.

כי זה כיף

מלבד הסיבות הפרקטיות של חיסכון במקום ובכסף, קיימת סיבה נוספת שבעטיה כדאי לשקול לרכוש מיטת קומותיים – זה כיף. כיום אפשר למצוא מיטות קומותיים בשלל עיצובים המותאמים לבנים ולבנות כאחד. אפשר לדוגמה לבחור במיטת קומותיים בעיצוב של מכוניות מרוץ בצבעים חזקים של אדום ושחור, ולשלב מצעים מתאימים. ניתן גם לבחור בדגם המעוצב לפי נושא של שודדי ים, ולהוסיף שטיח שישלים את האווירה. קיימים גם דגמים נוספים כמו עיצוב נסיכות בגוונים עדינים של ורוד. כך מיטת הקומותיים יכולה להיות חלק פעיל מהמשחק של הילדים, ולחזק על הקשר ביניהם.

635568537761159780